w ,

Wild Rift APK już dostępne. Jak pobrać, czy warto, czy można dostać bana i więcej

Plik APK gry Wild Rift, czyli mobilnego League of Legends jest już w sieci. Riot jednak ostrzega.


Dzisiaj wiele osób otrzymało na swoje emaile wiadomości z zaproszeniami do testów Wild Rift, czyli mobilnej wersji League of Legends. Zgodnie z tym, czego można się było spodziewać, wyciekł już plik APK.

Czym jest APK? To plik instalacyjny, pozwalający na bezpośrednią instalację programu, lub gry z ominięciem sklepów pokroju Google Play.

Plik APK Wild Rift już dostępny

Plik APK pojawił się w sieci kilka godzin po tym, jak rozpoczęto przyznawanie pierwszych dostępów. Riot jednak ostrzega, by nie pobierać niczego, co wygląda podejrzanie, a sam dostęp do gry można uzyskać tylko i wyłącznie za sprawą sklepu Google Play. Jak to się ma jednak do APK i czy z samego APK można zagrać?

Plik APK rzeczywiście pozwala na instalację gry. Warto tu wspomnieć, że jest on przeznaczony tylko i wyłącznie dla posiadaczy systemu Android. iOS będzie musiało poczekać dłużej.

Natomiast Riot tym razem dodatkowo się zabezpieczył. Plik owszem można pobrać, można go nawet zainstalować i uruchomić grę. Problem pojawi się jednak w momencie, w którym będziecie chcieli się zalogować.

Tylko zaproszone konta, przypisane do adresów email są w stanie zagrać. Oznacza to tyle, że większość pobierze, zobaczy animację i utknie na etapie logowania.

Czy można za to otrzymać bana? Riot wspomina, że za instalację oprogramowania spoza Google Play mogą grozić konsekwencje, natomiast nie pojawia się żadna oficjalna informacja o ewentualnych banach, ich długości etc. Można więc przyjąć, że każdy robi to tylko i wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Jak pobrać APK do Wild Rift?

APK dostępne jest na stronach “apkmirror.com” oraz “apkfreedownload.net”, natomiast nie są one w żaden sposób wiarygodne, podobnie, jak żadna strona z plikami APK do pobrania. Pamiętajcie, że można w ten sposób zawirusować swój telefon. Podobnie było przy Legends of Runeterra, gdzie wiele osób dopiero niedawno dowiedziało się, że ich telefony kopały od kilku miesięcy krypto.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends