w

Ashe już nie uchodzi za ADC. Dlaczego w tym momencie jest znacznie popularniejsza na innej roli?

League of Legends w ostatnich tygodniach naprawdę jest zaskakujące. Riot wprowadza mniejsze i większe zmiany praktycznie cały czas.


Riot coraz więcej rozkminia i zdecydowanie ma nad czym. Codziennie albo Rioterzy piszą o planowanych zmianach, albo je wprowadzają. Na PBE co chwilę pojawiają się opisy aktualizacji, nawet dzisiaj ujawniono kolejne zmiany.

I nic dziwnego, bo w LoLu robi się zabawnie, szczególnie na wyższym poziomie gry. Przykładowo, w związku z cooldownem na “R”, Ashe obecnie jest popularniejsza jako support, niż jako ADC.

Ashe to teraz support

Ashe staje się praktycznie jednym z kluczowych bohaterek wsparcia. Jest zdecydowanie częściej wybierana na tej roli i raczej nie ma w tym nic dziwnego, skoro można doprowadzić do sytuacji, w której postać ta ma cooldown na “R” poniżej 30 sekund.

Jest to idealny wręcz sposób na rozpoczynanie walki i to dosłownie co chwilę. Wiedzą o tym głównie osoby powyżej platyny i oczywiście na serwerze KR.

Czy jest w tym coś dziwnego? Raczej nie, ale prawdopodobnie Riot za chwilę się tym zajmie, skoro ludzie z niższych rang zaczynają to dostrzegać. Faktycznie, pickrate jest wyższy powyżej platyny, ale i w goldzie zaczął się ruszać.

Póki co Ashe jest jeszcze pod radarem, ale na pewno Riot widzi, co się dzieje. Można się więc spodziewać, że prędzej, czy później postać zostanie zmieniona.