w

Bardziej się opłaca grać Disco Nunu, niż nim. Winrate spadł do rekordowych 38%. „Granie nim to trollowanie”

Naprawdę dziwny przypadek jednej z postaci z LoLa – mainowanie jej sprawia, że przegrywa się więcej.


Ryze pojawił się na Summoner’s Rift 21 lutego 2009 roku. Dziś jest jednym z najbardziej charakterystycznych bohaterów League of Legneds. Przez lata pojawił się w wielu cinematicach, otrzymał przeróżne zmiany, odnowione splash arty i naprawdę pokaźną liczę skinów (ma ich aktualnie 13).

Wśród społeczności panuje żart o „reworku Ryze’a”, który powstał właśnie przez to, że champion był często modyfikowany przez Riot.

Można śmiało powiedzieć, że wspomniana postać jest na swój sposób wyjątkowa. Zbalansowanie jej od lat stanowi problem. W rękach profesjonalistów Ryze jest potężną bronią, jednak wśród zwykłych graczy jest zupełnie odwrotnie.

Jeden z fanów analizował współczynniki wygranych różnych championów i zauważył coś niepokojącego. Z jego obserwacji wynika, że mainowanie Maga Run przynosi więcej szkody niż pożytku. Dlaczego?

Ryze i tragiczne win ratio jego mainów

Gracz o pseudonimie TheAngryCactus przeanalizował współczynnik wygranych poszczególnych bohaterów LoLa. Nie chodzi tym razem o ogólne win ratio, ale ilość wygranych gier wśród mainów danego championa.

Użytkownik zwrócił uwagę na to, że Ryze jest na samym końcu listy, a to oznacza, że wygrywa najmniej gier – tylko 38,6%. Jak łatwo zauważyć – wynik ten jest naprawdę kiepski.

Gracz napisał:

Mainy Ryze’a osiągnęły obecnie 38,6% win ratio w dywizjach Platyna+. Prawie wszyscy bohaterowie LoLa mają współczynnik wygranych w okolicach 50%. Dane te zwiększają się lub zmniejszają tylko nieznacznie. Głównym wyjątkiem od reguły jest Ryze – jego win ratio spada z i tak fatalnego (42,9%) do absurdalnego poziomu 38,6% w dywizjach od Platyny w górę we wszystkich regionach. 

Innymi słowy ten champion sprawia, że wygrywasz nim mniej, gdy go mainujesz, niż jakbyś grał nim casualowo. 

Wydaje mi się, że jesteśmy świadkami masowego załamania psychicznego graczy Ryze’a. 

Trzeba przyznać, że obserwacje są dość interesujące. Wspomniany bohater od dawna znajduje się w dość nieciekawym miejscu i kilka razy cieszył się mianem najczęściej przegrywającej postaci w całym League of Legends. Mało kto zbliżył się do jego poziomu.

Na stronie lolalytics.com można zauważyć, że Mag Run jako jedyny znajduje się w tierze D-. Według niektórych granie nim jest porównywalne do trollowania. Wystarczy wspomnieć, że więcej gier wygrywa Disco Nunu.

Wygląda więc na to, że Disco Nunu jest lepszą taktyką, niż wybieranie Ryze’a. Powoli staje się jasne, że Ryze służy tylko do trollowania.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends