w

Będzie nowy skin Victorious? Riot musi się tłumaczyć i pyta, co nie pasuje graczom

Skórka Victorious Aatrox nie przypadła do gustu większości graczy. Riot musi się ostro tłumaczyć.


Społeczność bardzo mocno zareagowała na tegoroczną zwycięską skórkę. Aatrox zdecydowanie nie był zbyt dobrym wyborem. Tym bardziej, że skin porównywany jest z poprzednimi – według wielu osób jest bardzo podobny do skina Justicar.

Teraz Riot odpowiada graczom na ich pytania i próbuje w jakiś sposób załagodzić problem.

Dlaczego Riot w ogóle wybrał Aatroxa?

Riot został postawiony w tej sytuacji pod ścianą i musi się tłumaczyć. Dlaczego wybrano akurat tego bohatera? „Aatrox miał bardzo wysoką popularność w letnim splicie” – słyszymy. „Miał też 99% pick/ban podczas ostatnich Worlds, to najwyższy wynik ze wszystkich postaci” – dodaje Riot.

Czyli wybór faktycznie był motywowany czymś więcej, niż jedynie zachcianką jednego z Rioterów. Po wpisach developerów na blogu wiemy, że zwycięskie skiny muszą być naprawdę szeroko omówione i zaakceptowane przez wiele osób. Najwyraźniej Aatrox taką weryfikację przeszedł i uznano, że spodoba się społeczności.

Riot chciał, by skórka była podobna

Twórca skórki ujawnia, że jego zamysłem było dzielenie podobnej palety kolorów, z zaznaczeniem wyraźnych różnic nie tylko w samym modelu, ale także efektach VFX.

Zwycięska skórka ma o wiele więcej złotego, łączącego się ze lśniącym metalem.

Jako dowód, Rioter załączył także jasne i przejrzyste porównanie obu skórek Aatroxa – Victorious oraz Justicar.

To już chyba kompletnie dobiło sprawę. Miało udowodnić, że skiny posiadają bardzo wyraźne różnice, a tylko dało społeczności dowód na to, że faktycznie coś tu jest nie tak. Wiele osób od razu zasypało Riot kolejną falą pytań, dlaczego ta skórka tak wygląda. Pojawiło się wiele głosów odnośnie tego, że jest po prostu gorsza od Justicar.

Riot pyta, co jest nie tak

Riot wprost pyta graczy, co im nie pasuje i próbuje zrozumieć, jak może naprawić problem. Sugeruje wręcz, żeby gracze podawali swoje pomysły na zmiany.

Jeżeli to możliwe, sugerujcie nam poprawki, jak dodanie większej ilości złota, lepsze efekty SFX!

Widać, że Riot w jakiś sposób chce zareagować. Twórcy skórki zaznaczają, że mieli dokładnie tyle samo czasu, co na inne „mid tier” skórki. Gracze chyba w tym upatrują źródła całego zamieszania. Być może faktycznie nie wystarczyło czasu na lepsze przygotowanie Zwycięskiego Aatroxa.

Co finalnie może się stać? Riot prawdopodobnie poprawi skórkę w znacznym stopniu. Przez Reddit przewinęły się wiadomości odnośnie tego, że zostanie to graczom w jakiś sposób zrekompensowane. Nie wiadomo jednak, czy będzie to może kolejna skórka, czy ikona gracza, a może NE. Na pewno artyści studia pracują nad poprawieniem skórki w taki sposób, by gracze poczuli się usatysfakcjonowani.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends