w

Bewitching Miss Fortune wzorowana na fanarcie z 2014 roku?

Riot Games

Czy halloweenowa skórka Miss Fortune to przerobiony pomysł sprzed 5 lat?


Gracze zauważyli, że najnowsza skórka do Miss Fortune przypomina pewien stary fanart. Dokładniej chodzi o rysunek Halloween Miss Fortune z 2014 roku.

Bewitching Miss Fortune i Halloween Miss Fortune

Niedawno Riot ogłosił nowe skórki na Halloween – Miss Fortune (w tym edycje prestiżową), Blitzcranka i Kassadina. Fani fanartów, którzy śledzą fanowskie prace wiedzą, że kiedyś powstał znany koncept halloweenowego skina do MF.

Chodzi o rysunek z 14 października 2014 roku, wykonany przez Iorlvm (nick na deviantart.com) lub WeiEN (nick na pixiv.net). Praca jest na tyle popularna, że na samym deviantarcie zdobyła prawie 200 tysięcy wyświetleń oraz pojawia się jako pierwsza po wpisaniu “Halloween Miss Fortune” w Google.

Halloween Miss Fortune z 2014. Autor: Iorlvm
Bewitching Miss Fortune z 2019

Autor nie dodawał nic na swoje konto Deviantart od 4 lat, być może już dawno odciął się od League of Legends i nie wie, co aktualnie dzieje się w grze Riotu. Fani nie zapomnieli jednak o jego rysunkach i pod wspomnianym fanartem zaczęły pojawiać się komentarze typu:

League właśnie wydało Bewitching MF, która wygląda podobnie do tego rysunku. Kontaktowali się z Tobą czy coś? 

Nadchodząca skórka Bewitching Miss Fortune i jej wersja prestiżowa wyglądają bardzo podobnie do tej grafiki. Możesz to sprawdzić. Pomyślałem, że powinieneś wiedzieć. 

Słyszałeś o tym, że wydano Halloween Miss Fortune w tym roku?

ZOBACZ – Szkice koncepcyjne i etapy pracy na splashem Hextech Amumu

Również na Reddicie pojawił się wątek na temat podobieństwa obu rysunków. Część użytkowników uznała, że Riot powinien poinformować autora konceptu, inni uważają, że mimo wspólnej tematyki prace znacząco się różnią.