w

Blind pick w LoLu powinien zostać usunięty, aby zmniejszyć czas oczekiwania na grę w draft picku?

Część graczy sugeruje, że blind pick powinien zostać usunięty z League of Legends.


Niektórzy gracze LoLa zastanawiają się, czy usunięcie blind picku nie byłoby korzystne, ponieważ według nich skróciłoby to czas oczekiwania na grę w draft picku. Te same osoby często dziwią się, czemu blind pick w ogóle istnieje.

Czy blind pick powinien zostać usunięty?

Raczej większość graczy LoLa wie, czym różni się blind pick od draft picku. Dla tych, którzy nie grają lub dopiero planują zacząć swoją przygodę z tytułem Riotu, można wyjaśnić to tak: w draft picku lobby dzieli się na 4 fazy:

  • deklarację bohatera, których chce się zagrać,
  • fazę banowania,
  • fazę wybierania championów,
  • chwila na ostateczne przygotowanie, np. wybór czarów przywoływacza.

W blind picku nie ma podziału na fazy, a co za tym idzie – nie ma również banowania bohaterów. Nie widać także tego, kim będą grali przeciwnicy.

Spora część społeczności woli grać drafty z paru powodów: nie ma walki o graną pozycję, można zbanować nielubiane postacie, przez fakt, że wiadomo na kogo się gra, łatwiej dostosować swoje wybory w lobby itd. Według takich osób draft również lepiej przygotowuje do grania rankedów.

Ze względu na wyżej wymienione powody część graczy zastanawia się, po co właściwie istnieje blind pick, skoro – ich zdaniem – wydłuża to tylko oczekiwanie na grę w draft picku.

ZOBACZ – Jednym z kolejnych bohaterów LoLa będzie Yone? Przeciek od Youtuberki, będącej partnerką Riotu

Oceniając przydatność blind picku nie można zapominać o nowych/początkujących graczach, którzy nie mają wystarczającej ilości bohaterów na swoich kontach. W czasie draftu banuje się 10 bohaterów, więc by w ogóle dołączyć do niego trzeba mieć dostęp do 20 postaci. Naturalne jest, że świeże konta nie będą miały takiej ilości championów na samym początku.

Innym powodem, dlaczego blind pick może być atrakcyjny dla niektórych graczy, jest to, że nie ma tam banów, a co za tym idzie – łatwiej dostać postać, która jest często banowana. Blind picka wybierają czasami osoby, które chcą zagrać nowym championem. Fakt, że postaci nie może “podebrać” przeciwnik, również ułatwia sprawę.

Niektórzy fani blindów podkreślają, że jest to dobry sposób na zagranie szybkiej gry, gdy rola czy bohater nie mają znaczenia.

Wspomniane argumenty nie zawsze przekonują przeciwników blind picku. Ich zdaniem nowi gracze powinni skupić się na botach i to tam levelować konto, po czym kupować bohaterów. Z drugiej strony – czy faktycznie dobrym pomysłem byłoby zabieranie nowym graczom możliwości zagrania przeciwko realnym osobom na Summoner’s Rift?