w

Bohater LoLa, który ostatnie nerfy miał 2 lata temu stał się nagle TOP 1 na TOPie

Postać, która ostatnio dostawała same buffy w końcu doczekała się swojego momentu chwały.


Czasami w League of Legends jest tak, że na pierwszy plan wysuwają się postacie, które były przez moment zapomniane. Dokładnie tak jest w tym przypadku. Ostatnie zmiany, jakie w ogóle dostawał ten bohater były wprowadzone w styczniu 2021.

Co jednak ciekawsze, ostatnie nerfy postać otrzymała jeszcze w aktualizacji 9.8, ta miała miejsce dwa lata temu, dokładnie 17 kwietnia 2019. Część pewnie wie o kogo chodzi, inni nadal zachodzą w głowę.

Gnar, chodzi o Gnara

Zazwyczaj postacie zyskują popularność kilka dni po aktualizacji, tutaj jest kompletnie inaczej. Gnar dostał buffy jeszcze w styczniu. Były one spore, ale nie wpłynęły jakoś znacząco na popularność bohatera. To o tyle zastanawiająca sytuacja, że postać dostawała buffy przez ostatnie nie tygodnie, nie miesiące, a lata.

To ostatnie buffy, a nerfy sięgają aktualizacji 9.8. Nie były one jakieś duże, ale to właśnie 17 kwietnia zaczęła się passa bufffów, które trwają do dzisiaj. Jeżeli chcecie zacząć kogoś “abusować”, to warto sprawdzić sobie Gnara, zaraz obok Garena.

Bohater zaczął zyskiwać popularność dopiero kilka dni przed patchem 11.5. Powód? Zaczęło nim grać sporo profesjonalnych graczy, którzy zorientowali się, że Gnar jest obecnie naprawdę mocny i tak naprawdę da się nim samemu ugrać gry w SoloQ.

To klasyczny przypadek bohatera, który przechodził z aktualizacji coraz mocniejszy, a wszyscy wokół byli coraz słabsi. Aż w końcu gracze się zorientowali, że coś tu jest nie tak. W nowej aktualizacji, oznaczonej jako 11.5 nie ma żadnych zmian Gnara, natomiast można się spodziewać, że nerfy pojawią się już bardzo niedługo.

Nie mówimy tutaj o chwilowej popularności, a widocznym trendzie. W statystykach Riotu musi to już być zaznaczone na czerwono, skoro strony do śledzenia pokazują ponad 2x większą popularność Gnara przed jakimikolwiek kolejnymi bohaterami.

Brakujące Ogniwo jest bezpiecznym wyborem jeżeli nie znamy przeciwnika na linii, dodatkowo trudno jest go zlikwidować w alei i jest bardzo użyteczny w walkach drużynowych. Forma mini-gnara pozwala na nękanie wrogów, a mega-gnar sieje spustoszenie w późniejszej fazie gry poprzez swoją tankowatość i możliwość nałożenia dużej ilości CCków.​