w

Niespodziewanie ta postać ma 100% winrate. Przetestował ją nawet Jankos podczas streama

Na profesjonalnej scenie pojawił się kolejny dość niespodziewany pick, który osiąga coraz większą popularność.


W historii było kilka przypadków postaci, które po kilku grach na profesjonalnej scenie były w stanie utrzymać 100% winrate. Za każdym razem takie wydarzenie przechodzi do historii i wydaje się, że będzie tak samo i w tym przypadku.

Gracze zwrócili uwagę na gracza z hiszpańskiej drużyny esportowej – Dom1nanta, który zdecydowanie wyróżnia się swoim pickiem. O którą postać chodzi? O Garena w dżungli, który na ten moment ma 100% winrate przy pięciu meczach.

Garen radzi sobie nadzwyczaj dobrze

Zazwyczaj jest tak, że jeżeli jakaś postać osiąga wysoki winrate na profesjonalnej scenie, to zaraz zaczyna pojawiać się coraz więcej graczy, którzy sami chcą wypróbować go na własnej skórze i we własnej rozgrywce.

Bardzo możliwe, że i tym razem tak będzie. Pokazuje to przykład Jankosa, który był tak zaciekawiony buildem i samym Garenem, że spróbował nim zagrać podczas streama. Wszystko przez to, że bohater na papierze faktycznie ma 100% winrate.

“Chciałbym spróbować dżungli Garenem w następnej grze (…) słyszałem, że Garen ma 5-0 na profesjonalnej scenie, więc mogę zagrać Garenem w tej grze (…)”

Jak można było się spodziewać – Jankos ten mecz wygrał i to ze sporą przewagą. Jak słyszymy:

“Wybierasz Garena, wygrywasz. Wybierzesz Lee Sina, nie możesz wygrać, wybierzesz Sejuani, nie możesz wygrać, wybierasz Garena, masz darmową wygraną. To jest piękno League of Legends.”

W tym wszystkim Polak wspomina, że nie zadał zbyt wielu obrażeń i ma wrażenie, że większość z nich pochodziła z umiejętności specjalnej. Natomiast Garen przydał się jako tank, biorąc na siebie dużą część obrażeń przeciwników.

Runy i build

Jeżeli chcemy wypróbować ten pick sami, warto wiedzieć, co stoi za jego mocą i wybrać odpowiednie runy oraz przedmioty. Głównie gra się go pod drzewko Precyzji i Determinacji:

Grę zaczynamy od E, następnie wybieramy Q, znowu E i W. Priorytet umiejętności, to E > Q > W.

Jeżeli chodzi o przedmioty, to są standardowe, ale kluczowy jest item mityczny – Stridebreaker i niebieski smite. Garena w dżungli możemy grać zarówno z Flashem, jak i Ghostem. Chociaż Jankos wybrał pierwszą opcję, Dom1nant preferuje Ghosta.

Pamiętamy, że zanim zaczniemy przygodę z Garenem na jungli w naszej kolejce rankingowej, to warto przetestować bohatera w zwykłej, normalnej grze, na wypadek gdyby coś miało pójść nie tak, a bohater okazałby się dla kogoś feralnym wyborem. Należy w końcu pamiętać, że to nie sama postać wygrywa grę, a umiejętności i odpowiednie decyzje gracza.