w

BoxBox stworzył bota, który gra z nim jako Janna w League of Legends. Czy to naprawdę działa?

Znany streamer postanowił stworzyć coś, co szybko obiegło internet i zachwyciło graczy.


Granie solo ADC w League of Legends często kojarzy się z prawdziwą loterią. W niektórych grach nieznajomy support bywa naprawdę ogarnięty i świetnie współpracuje, nie tylko chroniąc swojego strzelca, ale również dbając o wizję oraz nękając przeciwników. Innym razem trafia się na kogoś, kto gra tak, jakby poszedł na supporta za karę – niespecjalnie reaguje na inicjowaną walkę, zapomina o ochranianiu przeciwników lub całkowicie opuszcza swojego ADC i przechadza się po mapie.

BoxBox znalazł na to rozwiązanie, a jest nim granie Janną, która jest sterowana przez bota. Brzmi dziwnie? Warto zobaczyć, jak to działa.

Bot Janna w akcji

Albert Sunzheng, 25-latek, to znany gracz League of Legends, który obecnie jest rozpoznawalnym streamerem. Wiele osób kojarzy go zapewne z grania Riven i cosplayów tej bohaterki. Tym razem chodzi jednak o coś zupełnie innego – bota, który gra Janną i aktywnie reaguje na polecenia głosowe gracza.

Jak to dokładnie działa? Bot automatycznie wybiera Jannę do gry, a potem czeka na komendy od swojego ADC. Na nagraniu widać, jak BoxBox mówi sztucznej inteligencji, by ta osłoniła go tarczą, użyła heala lub atakowała przeciwników.

Bot wyposażony jest również we własne wypowiedzi – może odpowiadać graczowi prostymi sformułowaniami.

Wydawać się to może absurdalne, ale jak widać po streamach BoxBoxa – bot faktycznie z nim współpracuje i o ile nie reaguje tak szybko, jak robiłby to zwykły gracz, to pomoc sztucznej inteligencji może wiele zdziałać w czasie gry.

Video

Bot Janna nie jest idealny i wciąż wymaga wielu poprawek, ale jest na pewno ciekawym pomysłem. Komentujący sprawę żartowali, że zachowanie sztucznej inteligencji jest urocze, tak samo jak jej głos. Niektórzy pisali, że dopiero z tego typu botami gracz czuje, że ktoś faktycznie z nim współpracuje, nie to, co randomowo przydzielone osoby.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends