w

Kolejne problemy z wyszukiwaniem przedmiotów w sklepie w LoLu. Co tym razem napotkali gracze?

Reklama

Wyszukiwanie przedmiotów przeznaczonych dla asasynów jest utrudnione?

Reklama


Sklep wraz z nadejściem bieżącego sezonu został mocno przebudowany. Poza zakładkami, w których można znaleźć dostępne itemy, jest również możliwość wyszukania ich, używając do tego słów kluczy bądź bezpośrednio wpisując ich nazwy. Z czasem gracze przyzwyczaili się do nowego interfejsu, jednak nie oznacza to, że pozostaje on bez wad.

Jak można się domyślić, ostatecznie system nie pozostaje bezbłędny i czasami gracze napotykają problemy, które nieco utrudniają im wyszukiwanie przedmiotów. Jaki błąd można zaobserwować w przypadku itemów, które dają lethality?

Problemy z wyszukiwaniem itemów

W LoLu jest wielu bohaterów, którzy podzieleni są na klasy. Często poszczególne mechaniki, które można znaleźć na różnych przedmiotach, są ściśle powiązane również z klasami postaci. Jednym z takich charakterystycznych połączeń jest lethality i asasyni.

Przedmioty, które są w stanie zapewnić lethality, jest jednak trudniej odnaleźć w sklepie. Dlaczego? Po wpisaniu nazwy tej mechaniki w wyszukiwarkę pokazują się zaledwie 4 z 9 przedmiotów, które ją posiadają. Ponadto na liście pojawia się też Hullbreaker, co dla niektórych graczy może być mylące.

Reklama

Jeden z komentujących sytuację graczy wyjaśnia, że Hullbreaker znajduje się na liście, ponieważ zajął on miejsce innego przedmiotu – Sanguine Blade. Ze względu, że mają one ten sam numer identyfikacyjny, prawdopodobnie Hullbreaker jest uznawany za stary przedmiot, który otrzymał zupełnie nową umiejętność, ikonę oraz statystyki, a z racji, że był on uznawany za przedmiot powiązany z lethality, dalej pojawia się na liście widocznej na powyższym zrzucie ekranu.

Większym problemem może być brak itemów takich jak Duskblade of Draktharr, Eclipse, Prowlers Claw, The Collector oraz Serpent’s Fang. Wszystkie z nich zapewniają lethality, a brak możliwości ich wyszukania przy pomocy nazwy mechaniki może kosztować gracza dodatkowy moment, który musi przeznaczyć na odnalezienie ich w inny sposób.

Mimo że błąd nie jest rażący i nadto nie utrudnia on rozgrywki, prawdopodobnie nie zostanie załatany w najbliższym czasie. Riot jednak prędzej czy później będzie musiał przyjrzeć się itemom i zrobić porządek w ich wyszukiwarce. Warto również wspomnieć o tym, że przedmiotów można szukać nie tylko przy pomocy ich nazwy czy mechaniki, ale również skrótów. W innym artykule można znaleźć pełną listę fraz, które pomogą odnaleźć konkretną rzecz w sklepie (Alternatywne nazwy przedmiotów w LoLu, których można użyć w sklepie gry).

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends