w

Cały event w LoLu był po to, żeby mniej ludzi grało Yasuo? Riot śmieje się, że produkuje teraz Anime

Spirit Blossom zdecydowanie różni się od wszystkich poprzednich eventów. Okazuje się, że z powodów, o których gracze nawet nie wiedzą.

Reklama


Już pierwsze minuty z nowym wydarzeniem w League of Legends zwiastowały, że Riot poszedł tym razem w zupełnie innym kierunku, niż zazwyczaj. Pojawiły się nowe funkcje i mechaniki, które w pewnym stopniu były porównywane nawet z Gareną.

Deweloperzy ujawniają teraz, że jest to jeden z niewielu eventów, który faktycznie wpłynął na popularność bohaterów. I co ciekawe, tylko jeden ze wszystkich championów miał wyraźnie na tym stracić.

Popularność postaci i spadek Yasuo

Z oficjalnych danych wiemy, że gracze o wiele częściej wybierają postacie, które otrzymały nowe przedmioty kosmetyczne. Z jednym wyjątkiem, jakim jest Yasuo.

Kindred, Cassiopeia, Riven, Ahri itd. wszyscy notują zauważalny wzrost popularności. W tym wszystkim jest Lillia, która dopiero weszła do LoLa i Yasuo, który jako jedyny zanotował spadek częstotliwości grania nim.

Reklama

Riot nieco się śmieje, że cały event był właśnie po to, by nieco osłabić pozycję Yasuo. Oczywiście to tylko żarty i sami deweloperzy są zaskoczeni, że faktycznie tak mocno odbiło się to na postaciach.

„Zazwyczaj obserwujemy małe wzrosty popularności dla niektórych postaci, ale ten event bardzo podniósł częstotliwość grania wybranymi championami.”

Warto przypomnieć, że Yasuo nadal jest jednym z najczęściej wybieranych i jednocześnie banowanych bohaterów.

„Teraz jesteśmy producentami anime”

Deweloperzy opisali też proces powstawania skórek anime ujawniając przy okazji, że:

„(…) bardzo wielu Rioterów lubi anime. Spokojne można nazywać nas weebami (spójrzcie tylko na Setta). A to była okazja, aby naprawdę zrobić anime.

Widząc ekscytację Riotu z tematu anime można spokojnie przypuszczać, że nie są to ostatnie skórki w tym stylu i w przyszłości pojawi się ich zdecydowanie więcej. Pomagają tutaj sami gracze, których większość popiera dodawanie tego typu elementów do League of Legends.

Oczywiście masa osób wspomina, że Sett i wszystkie skiny Spirit Blossom spokojnie wystarczą i nie trzeba dodawać do LoLa mnóstwa anime. Jak to będzie wyglądało? Tego dowiemy się na przestrzeni kilku następnych miesięcy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends