w

Ceny postaci w LoLu powinny ulec zmianie? Postacie kosztują tyle co te wydane 5 lat później

Riot Games

Ceny postaci w League of Legends dziwią graczy.


Aktualnie w LoLu gracze do dyspozycji mają 158 postaci, z czego najnowszą jest Vex. Oczywiście, aby zagrać każdą z nich, należy najpierw wydać kilka tysięcy Niebieskiej Esencji. Walutę tę możemy zdobyć głównie poprzez granie i wbijanie kolejnych poziomów.

Ceny nie podobają się jednak graczom, którzy uważają, że wielu bohaterów jest zbyt drogich. Szczególnie że ich ceny nie za bardzo zmieniają się wraz z czasem i są takie same przez wiele lat.

Ceny postaci

League of Legends jest grą darmową, ale aby odblokować wszystkie postacie, potrzebujemy naprawdę dużej ilości gotówki lub masy czasu. Chociaż wiele z nich jest faktycznie tanich, to aby zdobyć te nowsze, potrzebujemy rozegrać kilkanaście – kilkadziesiąt gier.

Mając na myśli “nowsze” postacie, graczom chodzi nie tylko o Vex, Akshana czy też Viego z tego sezonu, ale nawet o te sprzed kilku dobrych lat, jak Kennen wydany w 2010 roku, który obecnie kosztuje 4800 Niebieskiej Esencji, co jest drugą najwyższą stałą ceną. Dobrym przykładem może być również Illaoi z sezonu 5, która wciąż kosztuje 6300 Niebieskiej Esencji – tyle, co wyżej wymienione championy z tego sezonu.

Społeczność nie rozumie, dlaczego ceny zmieniają się tak wolno. Chociaż dzieje się to z każdą premierą nowego championa, to zazwyczaj dotyczy to tylko postaci za 6300 i czasami za 4800. W związku z tym postaci kosztujących 4800 Niebieskiej Esencji będzie najwięcej.

Czy Riot coś z tym zrobi? Raczej nie, prawdopodobnie ceny pozostaną takie same. Za to nowi gracze na początku swojej przygody otrzymują zdecydowanie więcej waluty w grze, aby szybciej kupić nowych bohaterów.