w

Jak zmieniłby się LoL, gdyby każdy mógł mieć tylko jedno konto, a gracze byliby weryfikowani?

Jedno konto na jednego gracza League of Legends. Społeczność zastanawia się, jak wtedy wyglądałby LoL.


Społeczność zastanawia się, co by było, gdyby każdy z graczy mógł posiadać tylko jedno konto. Jak bardzo gra by się zmieniła i czy poziom toksyczności momentalnie spadłby do zera?

Temat zaproponował jeden z użytkowników Reddita, który jest przekonany o tym, że weryfikacja czymś więcej, niż samym numerem telefonu odmieniłaby produkcję Riotu o 180 stopni.

Jeden gracz LoLa, jedno konto

Wprowadzenie systemu pozwalającego na założenie tylko i wyłącznie jednego konta na dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. Społeczność snuje teorie i zastanawia się, jak wyglądałaby wtedy Liga i czy taka weryfikacja mogłaby się odbić pozytywnie toksyczności.

ZOBACZ – Nietypowa propozycja skórki do Syndry, która zmienia ją w pszczołę

Wszyscy są dla siebie mili, nikt nie intuje gierki, a smurfy? Pojęcie, które wymarło i jest określeniem dobrego gracza. Czy taki byłby świat gdybyśmy mieli do dyspozycji tylko jedno konto? Jest w tym sporo racji, ale nie do końca i serwery z pewnością nie byłyby takie kolorowe.

How different would League of Legends be if every player was limited to 1 account?
byu/AtreusIsBack inleagueoflegends

Temat zacznijmy od znanego wszystkim smurfowania. Tutaj fani LoLa mogą mieć rację i ucięcie dostępu do innych kont dla graczy znajdujących się w wysokich dywizjach, z pewnością wpłynęłoby pozytywnie na rozgrywkę. Początkujący mogliby grać na swoim poziomie i cieszyć się każdą likwidacją, jak i wygranym meczem. Nikt nie mógłby powiedzieć, że ktoś jest wyboostowany lub przegrał promo przez tych wrednych i nieuczciwych smerfów. Co oznacza, że League of Legends stałoby się pozytywne dla nowych graczy (o ile ktoś by nie znalazł sposobu jak zakładać nowe konta).

„Zaufaj mi, jestem z diamentu”

Drugim i najczęściej podawanym efektem jest brak toksyczności. Pomimo tego, iż negatywne zachowanie z pewnością by spadło, nie można tu mówić o całkowitym zaniku obwinia innych. Nie każdy pod wpływem emocji jest w stanie zastanowić się dwa razy za nim coś napisze lub zrobi. Dzieje się to często w realnym świecie, a co dopiero w internecie, gdzie wiele osób myśli, iż jest na swój sposób bezkarna.

Oczywiście taka osoba po stracie jednego konta, już więcej do gry by nie powróciła. Pamiętajmy również, że gracze są cwani i potrafią ominąć nawet najbardziej złożony system łapiący pojedyncze, zakazane słowa. Co chwilę zaczęłyby pojawiać się nowe sposoby na napisanie znanego wszystkim trzyliterowego skrótu.

ZOBACZ – Niepotrzebne logi League of Legends zabierają nawet kilkadziesiąt GB pamięci. Warto je usunąć

Na ten moment jednak Riotowi pozostaje walka ze smurfami i toksyczną społecznością w inny sposób. Być może kiedyś wprowadzona zostanie aktywacja konta przy pomocy numeru telefonu, gdzie do założenia będzie on wymagany. Na ten moment jednak nie mamy nawet logowania dwuetapowego, o którego dodanie proszą gracze od kilku dobrych lat.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends