w

Co jest nie tak z Apheliosem? Dlaczego uważany jest za zbyt silnego bohatera?

Aphelios jest za silny, ale dlaczego?


Nowy bohater wydaje się być jedyną postacią w grze, której nie da się przewidzieć. Zdaniem graczy, powinno zostać to zmienione.

Aphelios

Nowy bohater od dnia premiery wywołuje kontrowersje. Jedni narzekają na niesamowity dystans z którego może strzelać, inni na ogromne obrażenia, a jeszcze inni na możliwość nałożenia CC, na całą drużynę.

Riot Games

Jak podaje jeden z graczy, Aphelios jest aktualnie bardzo trudny do ogrania. Mianowicie chodzi tutaj o superumiejętność. Jej działanie jest ściśle powiązane z aktualnie wybraną bronią, ale często bywa tak, że gracze nie wiedzą, co dokładnie teraz się stanie. Lecący ult nie pokazuje w żaden sposób przyszłości działań, co nie pozwala na odpowiednią kontrę. Nie wiemy, czy dostaniemy nagle auto atak, ccka, czy może zadamy obrażenia sojusznikom.

Zauważyli to nawet gracze na profesjonalnej arenie, którzy kompletnie nie wiedzą co się z nimi stanie. Dobrym przykładem jest mecz EG vs TSM.

ZOBACZ – Rekkles pocisnął Riot Games za wydawanie zbyt wielu „szalonych OP” bohaterów

Według społeczności kolory ulta powinny zostać zmienione na odpowiednie, do broni. Da to możliwość podjęcia odpowiednich działań i nie zostaniemy zaskoczeni. Nawet jeżeli da się to zweryfikować za pomocą spojrzenia na broń, czasami bywa to ciężkie, jeżeli ult leci ze strefy, gdzie nie mamy wizji.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends