w

Co jest nie tak z Jinx z League of Legends? Dlaczego gracze tak bardzo domagają się poprawek

Dlaczego gracze proszą o nerfy Jinx? Jak radzi sobie bohaterka League of Legends?


Jinx jest jedną z popularniejszych bohaterek w League of Legends. Sporą w tym udział z pewnością miało Arcane, w którym Jinx odegrała jedną z najistotniejszych ról. Niejednokrotnie można było przeczytać artykuł o tym, że serial znacząco wpłynął na pick rate championów, którzy się w nim pojawili (Pick rate bohaterów pojawiających się w Arcane mocno wzrasta. Gracze pokochali Vi po pierwszych odcinkach).

Aktualnie Jinx dalej radzi sobie całkiem nieźle, co jednak zaczyna niepokoić pewną część społeczności. Bohaterka jest jedną z najczęściej wybieranych postaci w League, a mimo to jej współczynnik zwycięstw przebija większość strzelców z dolnej alei.

Czy nerfy Jinx są konieczne?

W aktualizacji 12.4 Jinx jest jednym z najlepszych ADC w LoLu. Bohaterka może pochwalić się prawie 28% pick rate, jednocześnie zwyciężając ponad 52% rozegranych gier.

Gracze jednak zastanawiają się nad tym, czy bohaterka nie powinna zostać osłabiona. Jej ostatnie poprawki, które miały wpływ na siłę umiejętności, trafiły na serwery live 20 października w 2021 w patchu 11.21. Projektanci zwiększyli otrzymywany przy pomocy zdolności pasywnej attack speed, zwiększony został zasięg rzucania E oraz zredukowano czas odnowienia superumiejętności.

Ze względu na to, że postać już od kilku aktualizacji radzi sobie rewelacyjnie, gracze kierują do Riotu prośby o przyjrzenie się Jinx.

Jinx już od dłuższego czasu jest po silnej stronie tabeli. Nie tylko ma najwyższy pick rate w grze od Bóg wie jak dawna, ale także utrzymuje całkiem wysoki współczynnik zwycięstw.

Wielu komentujących zwraca uwagę na to, że w taki sposób po prostu kształtuje się meta dolnej alei, a problemem nie jest Jinx, a raczej reszta ADC, która zdaniem sporej ilości fanów potrzebuje wzmocnień, aby dotrzymać jej kroku.

Szczerze mówiąc, osłabienie Jinx i Apheliosa przywróciłoby tylko nudną metę Jhina i Varusa. Nie bardzo wiem, o co ludziom tu chodzi.

Po prostu wzmocnijmy Samirę, Kalistę, Luciana czy Kai’sę. Nawet Ashe czy Varusa. Oczywiście Jinx będzie popularna – jej faza liniowa jest naprawdę silna, a przez 90% czasu może bez problemu pushować przeciwników.

Naprawdę nie sądzę, że nerfy są w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. To nie jest tak, że Jinx jest problemem czy wydaje się niesprawiedliwa w grze przeciwko. Jest potężna w ramach swojej roli, ale w szerszym kontekście całej gry? Jest w porządku. Gdyby każdy strzelec miał taką samą siłę, gra byłaby w lepszym stanie.

Trudno powiedzieć, jak tak naprawdę na League of Legends wpłynęłyby osłabienia Jinx i kto ostatecznie zająłby miejsce bohaterki na szczycie tierlisty. Z pewnością można jednak stwierdzić, że gracze decydują się na postacie, które są po prostu silniejsze. Innymi bohaterami, którzy aktualnie nieźle sobie radzą są Zeri, Twitch, Jhin czy Vayne.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends