Co jest nie tak z Jinx z League of Legends? Dlaczego gracze tak bardzo domagają się poprawek

League of Legends

Reklama

Dlaczego gracze proszą o nerfy Jinx? Jak radzi sobie bohaterka League of Legends?

Reklama


Jinx jest jedną z popularniejszych bohaterek w League of Legends. Sporą w tym udział z pewnością miało Arcane, w którym Jinx odegrała jedną z najistotniejszych ról. Niejednokrotnie można było przeczytać artykuł o tym, że serial znacząco wpłynął na pick rate championów, którzy się w nim pojawili (Pick rate bohaterów pojawiających się w Arcane mocno wzrasta. Gracze pokochali Vi po pierwszych odcinkach).

Aktualnie Jinx dalej radzi sobie całkiem nieźle, co jednak zaczyna niepokoić pewną część społeczności. Bohaterka jest jedną z najczęściej wybieranych postaci w League, a mimo to jej współczynnik zwycięstw przebija większość strzelców z dolnej alei.

Czy nerfy Jinx są konieczne?

W aktualizacji 12.4 Jinx jest jednym z najlepszych ADC w LoLu. Bohaterka może pochwalić się prawie 28% pick rate, jednocześnie zwyciężając ponad 52% rozegranych gier.

Reklama

Gracze jednak zastanawiają się nad tym, czy bohaterka nie powinna zostać osłabiona. Jej ostatnie poprawki, które miały wpływ na siłę umiejętności, trafiły na serwery live 20 października w 2021 w patchu 11.21. Projektanci zwiększyli otrzymywany przy pomocy zdolności pasywnej attack speed, zwiększony został zasięg rzucania E oraz zredukowano czas odnowienia superumiejętności.

Ze względu na to, że postać już od kilku aktualizacji radzi sobie rewelacyjnie, gracze kierują do Riotu prośby o przyjrzenie się Jinx.

Jinx już od dłuższego czasu jest po silnej stronie tabeli. Nie tylko ma najwyższy pick rate w grze od Bóg wie jak dawna, ale także utrzymuje całkiem wysoki współczynnik zwycięstw.

Wielu komentujących zwraca uwagę na to, że w taki sposób po prostu kształtuje się meta dolnej alei, a problemem nie jest Jinx, a raczej reszta ADC, która zdaniem sporej ilości fanów potrzebuje wzmocnień, aby dotrzymać jej kroku.

Szczerze mówiąc, osłabienie Jinx i Apheliosa przywróciłoby tylko nudną metę Jhina i Varusa. Nie bardzo wiem, o co ludziom tu chodzi.

Po prostu wzmocnijmy Samirę, Kalistę, Luciana czy Kai’sę. Nawet Ashe czy Varusa. Oczywiście Jinx będzie popularna – jej faza liniowa jest naprawdę silna, a przez 90% czasu może bez problemu pushować przeciwników.

Naprawdę nie sądzę, że nerfy są w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. To nie jest tak, że Jinx jest problemem czy wydaje się niesprawiedliwa w grze przeciwko. Jest potężna w ramach swojej roli, ale w szerszym kontekście całej gry? Jest w porządku. Gdyby każdy strzelec miał taką samą siłę, gra byłaby w lepszym stanie.

Trudno powiedzieć, jak tak naprawdę na League of Legends wpłynęłyby osłabienia Jinx i kto ostatecznie zająłby miejsce bohaterki na szczycie tierlisty. Z pewnością można jednak stwierdzić, że gracze decydują się na postacie, które są po prostu silniejsze. Innymi bohaterami, którzy aktualnie nieźle sobie radzą są Zeri, Twitch, Jhin czy Vayne.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej