w

Co Koreańczycy myślą o nowej postaci w LoLu? Żartują, że mogą grać nawet jedną ręką

Profesjonalny zawodnik League of Legends wypowiedział się o nowej postaci z Lola.


Vex, ponura Yordlka, która irytuje wszelka radość, to najnowsza bohaterka League of Legends. Postać pojawiła się w grze wraz z najnowszym wydarzeniem związanym z Mistrzostwami Świata w aktualizacji 11.19. Można śmiało powiedzieć, że była jedną z najbardziej wyczekiwanych bohaterek w tym roku. Gracze pokochali Vex za jej ponury charakter i mroczny styl jednak co profesjonalni zawodnicy mogą powiedzieć o jej zestawie umiejętności?

iG Rookie o Vex

Rookie – zawodnik ze środkowej alei dla teamu Invictus Gaming podczas jednej ze swoich transmisji zdecydował się na zagranie ponurą Yorldką w kolejce solo/duo. Riot w ostatnim czasie wydawał w większości skomplikowane mechanicznie postacie, których opanowanie początkowo stanowiło wyzwanie, jednak według tego, co mówi Rookie Vex jest odstępstwem od tej reguły.

Mogę zniszczyć tę Katarinę jedną ręką. Serio. Nie żartuję. Mogę grać tym bohaterem, używając jednej ręki.

Rookie uważa, że granie Vex praktycznie nie wymaga umiejętności. Często zdarza się, że nowi bohaterowie dominują, ponieważ ich przeciwnicy nie wiedzą jeszcze, jak ich kontrować. Czas pokaże, czy nowa bohaterka wpasuje się w metę, czy zostanie zepchnięta na dalszy plan.