w

Co z reworkiem Tahm Kencha z League of Legends? Riot w końcu odpowiada, co się z nim dzieje

Gracze Tahm Kencha od dawna wyczekują jego zmian wielokrotnie zapowiadanych przez twórców. Jaki jest ich aktualny status?


Twórcy na temat wspomnianej postaci wypowiadali się od naprawdę dawna. Rioterzy jednogłośnie uważają, że Tahm Kench potrzebuje zmian, a niektóre z wypowiedzi pojawiały się już prawie rok temu (Riot: “Tahm Kench z pewnością potrzebuje reworku”. Następny kandydat do całkowitego przebudowania).

Głównym problemem bohatera jest jego zestaw umiejętności, który jest albo za silny, albo za słaby. Jeśli zostanie on zbuffowany z myślą o grach standardowych, wtedy zdecydowanie stanie się zbyt potężny w pro play. Z tego względu deweloper ma nie lada orzech do zgryzienia w kwestii jego odpowiedniego zbalansowania.

Rework championa po raz kolejny zostaje przełożony

Z wymienionych powyżej przyczyn Tahm miał otrzymać zmiany na fundamentalnym poziomie. W jednym ze wpisów Riotu można było przeczytać o zamianie miejscami jego umiejętności Pożarcia oraz superumiejętności Podmorskiej Podróży (Tahm Kench dostanie mini rework. Jak bardzo zmieni się bohater League of Legends?).

Ze względu na zbliżający się w międzyczasie przedsezon prace nad bohaterem zostały przerwane, ponieważ Riot potrzebował skupić się na balansowaniu przedmiotów (Tahm Kench miał otrzymać większe zmiany, jednak zostały one wstrzymane ze względu na przedsezon w LoLu).

Ostatecznie poza licznymi poprawkami błędów umiejętności Tahm Kencha, nie był on dotknięty żadnymi zmianami. Ostatnia z nich trafiła na serwery w aktualizacji 9.19 i dotyczyła jego E – Grubej Skóry.

ZOBACZ – Misje związane z Prestiżową Star Guardian Soraką i nowa zawartość w sklepie LoLa

Jeden ze zniecierpliwionych czekaniem graczy w swoim wpisie zwrócił uwagę na innych bohaterów, którzy otrzymali w międzyczasie dość obszerne zmiany oraz podkreślił to, w jak słabej sytuacji znajduje się Tahm Kench.

Ten bohater od zawsze miał toksyczny zestaw umiejętności i zarówno jego playratio, jak i winratio wielokrotnie sięgnęły dna. Tahm jest postacią stworzoną wyłącznie do pro playu i jest praktycznie niegrywalny gdziekolwiek poza nim. Wydaje mi się, że wielu jego mainów było już wystarczająco cierpliwych w oczekiwaniu na jakiekolwiek zmiany, które nie byłyby nerfami otrzymywanych przez championa od samego początku. Czy Tahm stanie się drugim Aurelion Solem czy może jednak zostanie wskrzeszony?

Na odpowiedź jednego z pracowników Riotu nie trzeba było długo czekać. Projektant z zespołu League of Legends poinformował o tym, jaki jest aktualny status zmian bohatera.

Rework Tahm Kencha pojawi się, kiedy przedsezon zagości już na dobre na serwerach live, a my będziemy mieli więcej czasu i zasobów na dokończenie prac nad championem. Naprawdę chciałbym, aby miało to miejsce przed sezonem profesjonalnym, jednak nie jestem w stanie podać żadnej konkretnej daty.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends