w

Tahm Kench dostanie mini rework. Jak bardzo zmieni się bohater League of Legends?

Tahm Kench dostanie dość spore zmiany. Riot przyznaje, że nie jest zadowolony z aktualnego stanu bohatera.


Niedawno na stronie pojawił się artykuł, który mówił o bohaterach, którymi chce w niedalekiej przyszłości zająć się Riot. Na liście znalazł się również bohater, którego problem jest dość unikalny i wymaga on specyficznych zmian, aby osiągnąć cel założony przez Riot. Jakie są więc plany twórców?

Jakie zmiany otrzyma Tahm Kench?

W wiadomości od Riotu można wyczytać o tym, co jest problemem bohatera i dlaczego Riot podejmuje się tego pokroju zmian. Twórcy tłumaczą jakich zmian można się spodziewać i w jakim okresie trafią one na serwery.

Nie jest tajemnicą, że bohater jest jednym z najpopularniejszych za bycie słabym w rękach znacznej większości graczy, ponieważ jest za silny w rękach profesjonalistów. Z jego ultem, który wymaga planowania zagrań przed czasem wspólnie z sojusznikami i główną umiejętnością – Pożarciem, gdzie obie z umiejętności potrafią zanegować plan przeciwnika i dać nowe opcje sojusznikom. Tahm ma naprawdę sporo mocy, która wymaga skoordynowanej rozgrywki. Kiedy w solo kolejce osiąga on win ratio rzędu 44-45% jako support, to zaczyna on dominować scenę profesjonalną.

ZOBACZ – Yuumi dostała nerfy, ale mimo to gracze nie są zadowoleni. Czy zrobili to w poprawny sposób?

W aktualnej fazie testowania przenieśliśmy. Pożarcie na miejsce jego superumiejętności, gdyż okazuje się, że jest to dużo mocniejsze zaklęcie, które jednocześnie polega mniej na sojuszniku. Pozwoli to na zadanie większej ilości obrażeń przy pożarciu przeciwnika oraz na lepszą ochronę sojusznika dając mu również tarczę, oraz nie spowalniając Tahm Kencha. Z dłuższym cooldownem i brakiem dostępu do umiejętności przed 6 poziomem przeciwnicy powinni być w stanie lepiej wykorzystywać sytuacje, w których bohater nie może użyć Pożarcia. Nowe W natomiast staje się narzędziem pozwalającym na inicjację mniej zależną od koordynacji z sojusznikiem. Umiejętność prezentuje się podobnie do aktualnego ulta z tą różnicą, że ma mniejszy zasięg, działa szybciej, a na dotarciu do celu podrzuca przeciwników i zadaje im obrażenia. Myślimy również, że jest to dobry moment na ogólne poprawienie bohatera i pozwolenie mu na kilka fajnych trików. Testowaliśmy leczenie na Smagnięciu Językiem, ponieważ zauważyliśmy, że jego styl walki opiera się w pełni na umiejętności Grubej Skóry. Próbujemy również zachęcić do ofensywnego używania Pożarcia, pozwalając Smagnięciu Językiem nałożyć kolejny stack umiejętności pasywnej, oraz dając Pożarciu większy zasięg przy przeciwnikach, którzy są w pełni zestackowani.

Kiedy te zmiany zostaną wprowadzone? Riot szacuje, że zmiany zostaną zaimplementowane do LoLa gdzieś po Wordls’ach. Dzięki temu da to deweloperom więcej czasu na doszlifowanie wszystkiego i dostosowanie przed tym, gdy za Tahm Kencha wezmą się PRO.