Czy Aphelios zbyt szybko opuścił PBE? Gracze są zaniepokojeni

League of Legends

Reklama

Gracze narzekają na Apheliosa. Zdaniem niektórych powinien zostać na PBE w celu lepszego przetestowania.

Reklama


Aphelios to najnowsza postać, która dołączyła do listy bohaterów League of Legends. Jest już dostępny w grze, choć niektórzy gracze zastanawiają się, czy nie powinien jeszcze zostać na PBE.

Aphelios powinien dłużej zostać na PBE?

Aphelios to 147 bohater League of Legends, który został ogłoszony w listopadzie 2019 r. Na serwerach live pojawił się 10 grudnia, po kilku tygodniach spędzonych na PBE.

Jego zestaw umiejętności różni się znacznie od innych bohaterów w League. Twórcy okrzyknęli go najtrudniejszą postacią. Gracze mają nieco inne zdanie. Wyjątkowość Apheliosa jest zauważalna, ale jednocześnie koszmarnie denerwująca.

Reklama

Aphelios wprowadził zupełnie nowe podejście do działania umiejętności w League of Legends. Ma tylko dwie różne umiejętności – Q i R – ale także pięć różnych broni o różnych efektach.

Jego Q różni się w zależności od broni, ale W używane jest po prostu do przełączania oręża. Bohater nie ma umiejętności E.

Na Reddicie pojawił się przeróżne posty na temat wspomnianego bohatera. Autor jednego z nich napisał:

Aphelios nie jest postacią trudną do grania. Trudne jest granie przeciwko niemu.

Autor: Hunter Gage

ZOBACZ – Riot ugina się pod prośbami i ujawnia dalsze nerfy Apheliosa. Poprawiona zostanie też widoczność

„Wielu z was uważa, że jest trudno na niego grać, ponieważ jest silny. Ale to nie prawda. Trudno jest z nim wygrać, ponieważ nic, co robi, nie ma żadnego związku z tym, co robił wcześniej. To, że skille głównej broni wizualnie mają niewiele wspólnego z tym, jak działa jego Q, jest absurdalne” – napisał na Reddicie.

Inny użytkownik Reddita zasugerował, że twórcy zaślepieni tworzeniem wyjątkowej i niepowtarzalnej postaci, nie wrócili uwagi na to, jak będzie się grało przeciwko niej.

„Aby mniej więcej ogarnąć grę Apheliosem potrzeba nie więcej niż kilku gier” – powiedział użytkownik TrueAndy – „Tymczasem wszyscy inni, którzy będą musieli grać przeciwko niemu, nigdy do końca nie będą wiedzieć, co się dzieje i będą musieli zgadnąć, co stanie się w ciągu najbliższych kilku sekund.”

ZOBACZ – Aphelios jest irytujący i za silny? Przekonuje się o tym Jankos wybuchając rage’m

„To, co stworzył Riot, to postać, której wszyscy muszą się nauczyć, jakby to był ich główny cel w grze. Inaczej nie będą mogli grać przeciwko niemu” – podsumował TrueAndy.

Musisz się go nauczyć, nawet jeśli w ogóle nie lubisz tej postaci.

Trzeba przyznać, że problem jest spory. Poza setkami skarg na Reddicie, pojawiają się krytykujące opinie również w innych częściach internetu. Gracze narzekają na wiele rzeczy, co może wskazywać na to, że bohater faktycznie był za krótko testowany.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej