w

Czy Aphelios zbyt szybko opuścił PBE? Gracze są zaniepokojeni

Gracze narzekają na Apheliosa. Zdaniem niektórych powinien zostać na PBE w celu lepszego przetestowania.


Aphelios to najnowsza postać, która dołączyła do listy bohaterów League of Legends. Jest już dostępny w grze, choć niektórzy gracze zastanawiają się, czy nie powinien jeszcze zostać na PBE.

Aphelios powinien dłużej zostać na PBE?

Aphelios to 147 bohater League of Legends, który został ogłoszony w listopadzie 2019 r. Na serwerach live pojawił się 10 grudnia, po kilku tygodniach spędzonych na PBE.

Jego zestaw umiejętności różni się znacznie od innych bohaterów w League. Twórcy okrzyknęli go najtrudniejszą postacią. Gracze mają nieco inne zdanie. Wyjątkowość Apheliosa jest zauważalna, ale jednocześnie koszmarnie denerwująca.

Aphelios wprowadził zupełnie nowe podejście do działania umiejętności w League of Legends. Ma tylko dwie różne umiejętności – Q i R – ale także pięć różnych broni o różnych efektach.

Jego Q różni się w zależności od broni, ale W używane jest po prostu do przełączania oręża. Bohater nie ma umiejętności E.

Na Reddicie pojawił się przeróżne posty na temat wspomnianego bohatera. Autor jednego z nich napisał:

Aphelios nie jest postacią trudną do grania. Trudne jest granie przeciwko niemu.

Autor: Hunter Gage

ZOBACZ – Riot ugina się pod prośbami i ujawnia dalsze nerfy Apheliosa. Poprawiona zostanie też widoczność

„Wielu z was uważa, że jest trudno na niego grać, ponieważ jest silny. Ale to nie prawda. Trudno jest z nim wygrać, ponieważ nic, co robi, nie ma żadnego związku z tym, co robił wcześniej. To, że skille głównej broni wizualnie mają niewiele wspólnego z tym, jak działa jego Q, jest absurdalne” – napisał na Reddicie.

Inny użytkownik Reddita zasugerował, że twórcy zaślepieni tworzeniem wyjątkowej i niepowtarzalnej postaci, nie wrócili uwagi na to, jak będzie się grało przeciwko niej.

„Aby mniej więcej ogarnąć grę Apheliosem potrzeba nie więcej niż kilku gier” – powiedział użytkownik TrueAndy – „Tymczasem wszyscy inni, którzy będą musieli grać przeciwko niemu, nigdy do końca nie będą wiedzieć, co się dzieje i będą musieli zgadnąć, co stanie się w ciągu najbliższych kilku sekund.”

ZOBACZ – Aphelios jest irytujący i za silny? Przekonuje się o tym Jankos wybuchając rage’m

„To, co stworzył Riot, to postać, której wszyscy muszą się nauczyć, jakby to był ich główny cel w grze. Inaczej nie będą mogli grać przeciwko niemu” – podsumował TrueAndy.

Musisz się go nauczyć, nawet jeśli w ogóle nie lubisz tej postaci.

Trzeba przyznać, że problem jest spory. Poza setkami skarg na Reddicie, pojawiają się krytykujące opinie również w innych częściach internetu. Gracze narzekają na wiele rzeczy, co może wskazywać na to, że bohater faktycznie był za krótko testowany.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends