w

Czy bohaterowie League of Legends powinni tanieć szybciej? Co myśli o tym społeczność gry

Dlaczego zdaniem graczy Riot powinien szybciej obniżać ceny postaci z LoLa?


W League of Legends fani mają do dyspozycji naprawdę wielu bohaterów, jednak trzeba liczyć się z tym, że odblokowanie każdego z nich wiąże się z określonym kosztem w postaci Niebieskiej Esencji. Ze względu na to, że do LoLa ciągle trafiają nowe postacie, ilość esencji wymagana do odblokowania dosłownie wszystkich nieustannie rośnie.

Riot stara się nieco pomóc w tym zadaniu graczom, obniżając ceny starszych championów podczas regularnych premier. Fani uważają jednak, że redukowanych cen jest zdecydowanie za mało. W jaki sposób gracze argumentują prośby o większe ilości obniżek?

Czy bohaterowie powinni być tańsi?

Do League of Legends regularnie trafiają postacie, których cena startowa wynosi 7800 Niebieskiej Esencji. Ta utrzymuje się przez tydzień, a następnie spada do 6300. Premiera każdego bohatera jest również związana z obniżką cen tych, których można było nabyć już wcześniej.

Najstarszy champion za 6300 po wydaniu nowej postaci kosztuje 4800, natomiast co dwie premiery spada również cena bohatera z niższego przedziału cenowego – 4800. Fani uważają, że Riot powinien ponownie przyjrzeć się temu systemowi, ponieważ odblokowanie wszystkich championów przez świeżego gracza jest na ten moment naprawdę trudnym zadaniem.

Według moich szacunków potrzeba około 1200 godzin czystego czasu gry (nie licząc kolejek, etapu wybierania i czasów ładowania), aby odblokować każdego bohatera bez wydawania RP w najlepszym możliwym scenariuszu (przy maksymalnym zysku BE z levelowania i kupowaniu każdego bohatera za 60% jego ceny przy pomocy odłamków).

Kolejnym problemem jest to, że niektórzy 13-letni bohaterowie nadal kosztują 3150, a niektórzy 12-letni 4800. Czy Riot nie powinien obniżać kosztów championów nieco szybciej niż obecnie?

Poza tym, że odblokowanie wszystkich bohaterów wymaga naprawdę ogromnej ilości czasu, niektórzy gracze mogą zdziwić się, kiedy zajrzą do sklepu i zobaczą ceny przypisane do niektórych starszych postaci.

Ze względu na to, że Riot obniża cenę postaci za 6300 dwukrotnie częściej niż tej za 4800, wielu bohaterów, którzy znajdują się w LoLu już od ponad 10 lat, dalej ma cenę 4800 esencji. Redukcja cen nie obejmuje również championów, kosztujących 3150 i mniej.

Za tydzień Twitch będzie miał dokładnie 13 lat, a wciąż kosztuje 3150. Blitzcrank, Katarina, Heimerdinger, Karthus, Anivia, Kassadin, Gangplank, Corki, Shaco i Nidalee również zostali wydani w 2009 roku i nadal kosztują 3150.

Jeśli spojrzeć na bohaterów 4800, to sytuacja jest podobna – najstarszym bohaterem za 4800 jest Kennen, wydany w marcu 2010 roku. Trafił do gry 12 lat temu, a wciąż znajduje się na drugim miejscu w najdroższym przedziale cenowym. 26 championów z lat 2010-2011 wciąż kosztuje 4800.

Społeczność LoLa ma naprawdę sporo argumentów, które przemawiają za tym, aby Riot ponownie przyjrzał się temu, w jaki sposób redukowane są ceny postaci. Niestety wielu fanów uważa, że nic w tej kwestii się nie zmieni. Ich zdaniem twórcy LoLa chcą, aby gracze musieli spędzać w nim więcej czasu, ponieważ to może zaowocować większymi zarobkami.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends