w

Czy gracze z 5 poziomem honoru powinni mieć dostęp do darmowego boosta ze skinami?

Jeden z graczy zaproponował pewne zmiany w nagradzaniu za 5 poziom honoru.


System honoru w swoim założeniu miał motywować społeczność League of Legends do dobrego zachowania. Ci, którzy wyróżniali się właściwym podejściem do rywalizacji, brakiem toksyczności czy innych szkodliwych zachowań, mieli otrzymywać różne nagrody, które pokazałyby im, że warto starać się dalej. Niestety wszystko wygląda tak dobrze jedynie w teorii, ponieważ wiele osób uważa, że aktualne nagrody za wysoki poziom honoru są dość nudne i mało motywujące.

Jeden z graczy zaproponował pomysł, który być może zachęciłby większą ilość ludzi do sportowego zachowania i unikania toksycznych sytuacji.

Boost ze skinami dla posiadaczy 5 poziomu honoru

Użytkownik o nicku Angron11 stwierdził, że system nagradzania honorowych graczy powinien oferować nieco ciekawsze nagrody. Według niego jedną z nich mógłby być darmowy boost ze skórkami, który – jak uważa autor pomysłu – ucieszyłby nie tylko osoby z 5 poziomem honoru, ale zmotywował także innych graczy do lepszego zachowania.

Myślę, że gracze z 5 poziomem honoru mogliby dostawać darmowy boost ze skinami. Oto 3 powody, dlaczego byłoby to dobre:

Po pierwsze: nagradzałby on dobre zachowania graczy lepiej niż bezużyteczne odłamki bohaterów, których wiele osób i tak nigdy nie użyje.

Po drugie: nakłania toksycznych graczy do poprawienia swojego zachowania, jeśli darmowe skórki to coś, co im się podoba.

Po trzecie: taki pomysł sprawi, że pozostali gracze w lobby zyskają lepsze nastawienie, ponieważ pozytywnie zaskoczy ich fakt, że grają z darmową skórką.

Riot też nie straciłby przychodów, ponieważ skórki byłyby tylko na jedną grę. Ludzie mogliby wypróbować jakiegoś bohatera z danym skinem, a gdyby im się spodobał, to może skłoniłoby ich to do zakupu skórki po grze.

ZOBACZ – Dlaczego plany Riotu względem zwiększenia puli junglerów nie wypaliły?

Wielu komentujących bardzo chwaliło powyższy pomysł. Niektórzy byli sceptycznie nastawieni, ponieważ żartowali, że to nie w stylu Riotu, by dawać coś za darmo.

Pojawiła się też dyskusja o tym, czy darmowa skórka na jedną grę mogłaby wpłynąć na zarobki firmy. Zdaniem pewnej grupy osób taki zabieg faktycznie może być korzystny dla obu stron. Gracze testują skina w grze, co daje inne odczucia niż oglądanie prezentacji na Youtube (a warto zaznaczyć, że nie każdy ogrywa nowe rzeczy na  PBE), a potem pewnie część z nich decyduje się na zakup, co z kolei jest dobre dla Riot Games.

Jeden z komentujących porównał to do testowania produktów w supermarkecie. Próbki nie sprawią, że ludzie nagle przestaną kupować jedzenie czy kosmetyki, ale często to właśnie przypadkowy test sprawia, że ktoś decyduje się na zakup czegoś, co w innej sytuacji mógłby ominąć bez zastanowienia.

Pozostaje kwestia tego, co ile taki boost byłby aktywny. Niektórzy proponowali jeden skin boost na tydzień, inni kilka możliwości odpalenia go z okazji zdobycia 5 poziomu honoru. Oczywiście nagroda nie mogłaby być zbyt częsta, ponieważ gracze mogliby szybko przestać ją doceniać.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends