w

Czy LoL potrzebuje bohatera, który może blokować dashe? Pomysł jednego z graczy i odpowiedź Riotu

Jeden z graczy uznał, że twórcy powinni dodać postać kontrującą dashe w League of Legends.


W grze jest wiele przeróżnych mechanik, które często wpływają na siebie w określony sposób. Dzięki temu gracze mogą wybierać championów tak, by kontrować umiejętności przeciwnika.

Dobrym przykładem może być świetnie znana Mroczna Tarcza Morgany, która pomaga ochronić siebie lub sojusznika przed negatywnymi efektami – np. złapaniem w klatkę czy zgrabowaniem. W grze istnieją także tarcze, które chronią bohatera, np. superumiejętność Kayle pozwala uzyskać chwilową nieśmiertelność.

Według jednego z graczy Riot powinien dodać coś jeszcze. Dokładniej mówiąc – w grze brakuje postaci, która blokowałaby dashe wrogów.

Pomysł na nową postać w League of Legends

Gracz o nicku Secure-Attitude8001 wyraził swoją opinię na temat aktualnego stanu championów w grze oraz zaproponował nową mechanikę, która jego zdaniem naprawdę przydałaby się w LoLu. Chodzi o możliwość blokowania dashów na danym obszarze mapy.

W League znajduje się wystarczająco bohaterów, którzy radzą sobie przeciwko postaciom opartym na skillshotach. Potrzebujemy więcej sposobów na ograniczenie dashów!

Yasuo, Xin, Samira, Gwen, Braum… Jeśli do LoLa zostanie dodana kolejna postać, która jest w stanie blokować skillshoty, magowie oraz bohaterowie opierający się na obijaniu będą w naprawdę kiepskiej sytuacji, ponieważ w praktycznie każdej grze można trafić na kogoś, kto może zablokować lecącą umiejętność.

ZOBACZ – Gracze LoLa się poprawili, czy ich poziom może spadł? Porównanie rozkładu dywizji w 2020 i 2021 roku

Nie rozumiem, dlaczego ta mechanika jest tak często wykorzystywana w przypadku tworzenia nowych bohaterów. Team compy opierające się na poke’u nie są OP. Coś, czego potrzebujemy, to mechanika ograniczająca dashe, która nie może zostać zablokowana skillami podobnymi do windwalla. Zarówno Cassio, jak i Singed mogą zostać skontrowani przez postacie, które to oni mieli kontrować. Naprawdę chciałbym zobaczyć championa związanego z tematyką grawitacji, który będzie na dany obszar rzucać zaklęcie niebędące skillshotem i uniemożliwiające wrogom dashowanie.

Temat skomentował jeden z Rioterów – Ryan “Reav3” Mirele. Odpowiedź wydaje się dość tajemnicza i sugeruje, że twórcy wezmą wymieniony wyżej pomysł pod uwagę:

Biorąc pod uwagę fakt, że twórcy często lubią wprowadzać do gry różnego rodzaju powiewy świeżości i z tego względu tworzą wiele nowych mechanik, taki pomysł może być dobrym tropem dla deweloperów oraz pomysłem nie tyle, co na nowych bohaterów, ile na zupełnie nowe funkcje w grze.