w

Czy LoL w Polsce umiera? Zaskakujące wyniki ankiety Rybsona, jednego ze streamerów Twitch

Ciągle słyszy się, że League of Legends jest najpopularniejszą grą sieciową w Polsce. A jak uważają ludzie?


W Polsce jest całkiem sporo popularnych gier sieciowych i LoL jak najbardziej się do nich zalicza. Ostatnio można jednak usłyszeć, że ludzie powoli odchodzą od League of Legends na rzecz innych produkcji.

Pokazuje to chociażby ankieta, jaką na swoim Twitterze przeprowadził jeden z polskich streamerów Twitch. Rybson zapytał wprost:

“Myślicie, ze lol w Polsce umiera?”

Jak to jest z LoLem w Polsce?

Oczywiście na odpowiedzi u Rybsona trzeba brać pewną poprawkę. Po komentarzach widać, że wiele osób łączy esport z casualowym graniem i przykładowo ocenia stan LoLa i jego popularność poprzez stan sceny esportowej.

Tak, czy inaczej, odpowiedzi mogą być zaskakujące. Warto tutaj wspomnieć, że Rybson był w czerwcu TOP 2 polskim streamerem (Obejrzane godziny) w kategorii League of Legends. Jego widownia jest więc dość spora:

Ponad połowa odpowiedziała, że tak. Jest to dość zaskakujące, bo jednak LoL nadal jest niesamowicie popularną grą. Widać to po polskim Twitchu, na którym w ostatnich 90 dniach to właśnie produkcja Riot Games króluje, oczywiście poza kategorią “Rozmowy”.

LoL pod względem generowanych zasięgów nie odstaje jakoś bardzo od innych gier sieciowych. Fortnite, CS:GO, Valorant – większość tytułów w tym letnim okresie boryka się z brakiem nowości, urlopami, mniejszą ilością graczy. Tak jest od lat i w tym roku również to się nie zmieniło.

Choć oczywiście tłumaczenie takich wyników ankiety okresem letnim jest sporym uproszczeniem. LoL ma wiele różnych problemów, które owocują takimi, a nie innymi odpowiedziami w ankiecie na Twitterze.