w

Co można zrobić, by Mityczne Chromy z LoLa były warte swojej ceny? Pomysł jednego z graczy

Jeden z fanów League of Legends wpadł na pomysł, by przerobić zawartość związaną z Mitycznymi Chromami.


Jak wiadomo, całkiem niedawno Riot wprowadził nowy typ chromy, która jest barwą mityczną – nie tylko nie można kupić jej w zwykłym sklepie za RP (lub NE, jeśli chodzi o Emporium Esencji), ale jest również znacznie droższa od pozostałych dodatków tego typu.

Przeciętna chroma w LoLu kosztuje 290 RP i zazwyczaj wydawana jest wraz z premierą nowej skórki. Mityczne Chromy dotyczą starszych skórek (takich jak np. Final Boss Veigar, który został wydany w 2014 roku), pojawiają się w Mitycznym Sklepie oraz kosztują aż 40 ME.

Według wielu graczy jest to zdecydowanie zbyt wysoka cena (zobacz: Cena za chromę Final Boss Veigara to przesada? Gracze LoLa obliczyli, ile kosztowałaby, gdyby była za RP).

Czy da się poprawić zawartość związaną z Mitycznymi Chromami tak, by była warta wydawania aż 40 ME? Jeden z graczy uważa, że tak.

Poprawki Mitycznych Chrom i dodatków

Aktualnie w Mitycznym Sklepie można zakupić nową barwę Final Boss Veigara. W zestawie dostanie się też lekko przerobioną ikonkę. Ci, którzy śledzą temat Star Guardian, wiedzą, że do oferty trafi również chroma Star Guardian Jinx, która przerobi legendarną skórkę bohaterki na ciemniejsze kolory.

Jeden z graczy – Hawkoon01 – uznał, że cena zestawu jest zbyt wygórowana. Jego zdaniem zakup Mitycznej Chromy powinien nie tylko dawać dużo więcej, ale również wpływać na wygląd ikonki czy splash artu.

Obecnie ikona dołączona do zestawu to zwykła grafika lub starsza ikonka z dodatkową ramką (podobną do tych, które pojawiają się w eventowych sklepach w zestawach).

Według autora wątku ikonka powinna oddawać kolor chromy. Oto porównanie, które wykonał.

Mityczna Chroma odblokowywałaby specjalną unikatową ikonkę. Zamiast ramki nad zwykłą ikoną, byłaby to przekolorowana wersja (w kolorach chromy). 

To oczywiście nie koniec. Poza ikonką gracz mógłby wybrać, jaki kolor ma splash skórki, do której zakupił Mityczną Chromę. Po ustawieniu odpowiedniego koloru ikonki zmieniałyby się barwy grafiki skina.

Działałoby to również podczas ekranu ładowania gry:

Komentujący przyznali, że niektóre z pomysłów autora wpisu są dość ciekawe. O ile nie ma co liczyć na zmianę grafik podczas ładowania gry, tak zmiana koloru emotki zamiast ramki byłaby interesująca. Gracze uznali, że wartość zestawów z Mitycznymi Chromami od samego początku powinna być znacznie większa, szczególnie ze cena wynosi aż 40 ME.