w

Czy misje w LoLu powinny dotyczyć rankedów?

Reklama

Czy misje na granie rankedów to przesada? Wielu graczom nie spodobał się ten pomysł.

Reklama


Misje na granie rankedów mogą przynieść wiele negatywnych skutków, nie tylko dla grającego, ale i całej jego drużyny. O problemach, jakie wywołały wypowiedział się jeden z graczy.

Misje na rankedach

Każdy, kto grał w LoLa po rozpoczęciu najnowszego sezonu, zapewne zauważył, że dodano nowe misje w kliencie, w tym misje na zagranie rankedów. Dla wielu graczy jest to naprawdę zły pomysł, który niesie ze sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Jeden z graczy napisał:

Misje nie powinny obejmować gier rankingowych!
To tylko moja opinia. Grałem dzisiaj flexy i spotkałem tego samego gościa w kilku grach, który grał gorzej, niż w ogóle można było oczekiwać. Sprawdziłem jego historię gier, ponieważ uznałem to za dość dziwne. Okazało się, że on gra tylko ARAMy. W lobby po meczu powiedziałem mu, że powinien rozegrać kilka normalnych gier, zanim przejdzie do rankingowych (w trakcie gry nic mu nie pisałem).

Odpowiedział mi, że on po prostu wykonuje misje. Nie wiedziałem, że jest misja dotycząca rankedów, a kiedy to sprawdziłem, to nie byłem zbyt zadowolony. Ten rodzaj misji wymusza na graczach granie czegoś, czego mogą w ogóle nie lubić (lub nie potrafić). Do tego tacy gracze niszczą grę 9 innym osobom. Dlaczego nie zrobili misji na zasadzie „Zrób to LUB zrób tamto”?

ZOBACZ – Uroczy cosplay Neeko, który wymagał wiele pracy

Reklama

Większość graczy jednogłośnie zgodziła się z tą opinią. Ich zdaniem każda misja powinna mieć dwa rozwiązania, jak to jest od dawna w przypadku różnych eventów (np. „Zagraj Lee Sinem lub zagraj 7 gier”, „Zabij 4 smoki lub zagraj 7 gier”).

Istotną kwestią jest także to, że sporo osób nie czuje się gotowe na wspomniane misje. Riot nie zapowiadał ich, a dał na wykonanie wszystkich dość mało czasu. Szczególnie trudno przestawić się, jeśli jest się graczem, który od lat (albo wcale) nie grał gier rankingowych lub jak w powyższym cytacie – gra tylko ARAMy. Dla takich osób wykonać misję można na 2 sposoby: albo zaryzykować i prawdopodobnie zniszczyć grę sobie i całej drużynie, albo na szybko ćwiczyć granie normali, a potem liczyć, że zdąży się z rankedami.

ZOBACZ – Legends of Runeterra: Rankedy, wyzywanie na pojedynek znajomych, przedmioty kosmetyczne

Zdarzą się osoby, które powiedzą, że to tylko flexy, a parę gier niewiele zmienia. Jednak nie można zapomnieć, że ludzie, którzy są w jakiś sposób przekonywani do rankedów misjami (a sami nie chcą ich grać), narażeni są potem na falę reportów za zniszczenie komuś gry. Atmosfera w takich meczach też raczej nie będzie zbyt przyjazna.

Reklama

Na koniec kwestia kont, które nie kwalifikują się jeszcze do rankedów. Nowi gracze lub osoby z nowym kontem również zobaczą wspomnianą misję na rankedy, mimo że nawet nie mogą ich zagrać. Riot nie zaplanował dla nich alternatywy, a jak wspomniane było wyżej – na wykonanie misji nie dano za wiele czasu. Jeśli ktoś chce wykonać je na nowym, niskolevelowym koncie, musi się zdecydowanie pospieszyć i zatroszczyć się o odpowiedni poziom konta, jak i bohaterów potrzebnych do gier rankingowych.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends