w

Czy odczekanie chwili po przegranej w LoLu może pomóc w wygrywaniu następnej gry?

Co można wywnioskować z badań jednego z graczy dotyczących wpływu krótkich przerw między grami na ich wynik?


Wiele problemów dotyczących kolejki rankingowej wcale nie musi dotyczyć umiejętności gracza. Wielokrotnie udowadniano, że odpowiednie nastawienie może być tak samo istotne, jak poziom opanowania danego bohatera. W ostatnim doświadczeniu jeden z graczy postanowił sprawdzić, czy odczekanie chwili po przegranej rozgrywce może pomóc w zwyciężeniu kolejnej gry. Jakie były rezultaty?

Co mówią dane badane przez gracza?

Użytkownik po przegraniu 13 gier z rzędu postanowił zbadać czy da się jakkolwiek udowodnić wpływ tiltu na wynik gry.

Zauważył, że gracze, którzy wygrali kilka gier z rzędu, mają większą szansę na ponowne zwycięstwo.

W tym miejscu jednak wszystko wydaje się oczywiste, gdyż gracz, który przegrał dwie gry pod rząd, statystycznie będzie gorszym od tego, który by je wygrał. Jako że powyższe statystyki nie do końca odzwierciedlają to, co chciał udowodnić użytkownik, postanowił on sprawdzić jakie odzwierciedlenie ma długość przerwy przed przystąpieniem do kolejki tuż po przegranym meczu.

ZOBACZ – Riot przemycił zapowiedź nowej postaci i jej częściowy wygląd w informacjach o reworku Mundo

Na poziomie złota, gracze, którzy nie robią sobie przerwy po dwóch porażkach z rzędu, okazują się mieć najniższe z uzyskanych współczynników wygranych. W przypadku krótkiej 5-20 minutowej przerwy wynik nie tylko poprawia się, ale i statystycznie zwiększa o 3% względem średniego winratio.

Eksperyment powiódł się, więc użytkownik postanowił powtórzyć go w wyższej dywizji – Diamencie 1.

ZOBACZ – Riot ujawnia szczegóły reworku Mundo. Pierwsze umiejętności, nowy wygląd i więcej

W przypadku graczy z diamentu wszystko prezentuje się zupełnie odwrotnie. Krótkie przerwy działają na niekorzyść gracza, a natychmiastowe wejście do kolejki pozwala mu się poprawić. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że gracz z lepszej dywizji, który nie robi sobie przerw po prostu gra więcej i potrafi już poradzić sobie ze złością po porażce.

Po raz kolejny udowodnione zostało więc, że nastawienie może być kluczowe, aby sukcesywnie wspinać się w rankingu. Warto nadmienić również, że krótkie przerwy mogą pomóc oczyścić umysł i odpocząć.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends