w

Czy remake w LoLu powinien działać automatycznie? Dlaczego aktualne rozwiązanie jest problematyczne

Problemy pewnej funkcji, przez które niektórzy przegrywają rozgrywki rankingowe. O czym mowa?


Remake jest opcją, która gości w grze od dość niedawna, bo została dodana w roku 2016. Pozwala ona na poddanie gry bez żadnych konsekwencji, jeśli w zespole danego gracza znajduje się ktoś, kto nie połączył się z serwerem. Jedynym, kto w tym przypadku jest ukarany, jest osoba, która nie dołączyła do rozgrywki na czas. Rozwiązanie nie jest jednak idealne i ma pewne problemy, a o jednym z nich przekonał się użytkownik, który postanowił dokładnie opisać sytuację, która go spotkała.

Co jest nie tak z systemem remake?

Zawiedziony gracz pokazał, co może stanowić problem w aktualnie działającym remake’u.

Jako jungler zmarnowałem 40 minut swojego życia, będąc trollowanym przez drużynę, która odmówiła remake’u i zastanawiam się, dlaczego w ogóle do tego doszło. Nasz toplaner był AFK z pierwszym lvlem do momentu, kiedy Darius miał już 8.

Nie muszę mówić, że byłem nieziemsko zdenerwowany, kiedy głosowanie dobiegło końca, a my dalej znajdowaliśmy się w grze. Dlaczego ktokolwiek miałby zagłosować przeciwko remake’owi?

Przerwanie gry w takiej sytuacji nie powinno być opcjonalne, chyba że w zespole jest premade 5 osób. Nie ma absolutnie żadnego powodu, aby jeden losowy gracz musiał przez 40 minut cierpieć i ryzykować porażką, bo czterech innych miało taki kaprys.

Mimo że czasami zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś musi odejść od komputera w czasie ładowania, to zmuszenie jednego losowego gracza, do rozgrywania takiego meczu, nie jest w porządku. Sytuacje 4 vs 5 są bardzo trudne do wygrania, a ktoś rozpoczynający grę rankingową powinien dążyć do zwycięstwa. Według autora posta jeden głos powinien wystarczać, aby rozgrywka natychmiastowo się zakończyła.

ZOBACZ – Gracze LoLa męczą się z Garenem od 10 lat, bo Riot zapomniał czegoś zmienić?

Komentujący pokazują również inne problemy dotyczące aktualnego systemu remake’ów. Nie zawsze działa on tak, jak powinien.

Dwukrotnie w ostatnim tygodniu miałem gry, gdzie ktoś nigdy się nie połączył. Możliwość remake’u jednak w ogóle się nie pojawiła.

Inni użytkownicy spekulują, że chodzi tu o konkretną runę, która daje przedmioty do ekwipunku, nawet jeśli ktoś nie załaduje się do gry. Na ten moment jednak twórcy nie odnieśli się do żadnego z wymienionych problemów i jedynym, co mogą zrobić z nim zainteresowani, jest czekanie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends