w

Czy skórki prestiżowe są związane z fabułą League of Legends? Riot odpowiada

Twórcy wypowiedzieli się na temat prestiżowych skinów i ich powiązaniem z lore LoLa.


Skórki to bardzo istotny element League of Legends. Nie są jedynie dodatkami kosmetycznymi, opowiadają też oddzielne historię z wielu uniwersów. Świetnym przykładem może być lore serii PROJECT czy Star Guardian. Bohaterowie zyskują nowe charaktery, tworzą sojusze, ratują świat i tak dalej.

Niektóre skórki odnoszą się także do historii championów, pokazując, jak wyglądali np. wiele lat temu. Przykładem skina, który przedstawia postać w dawnym wydaniu może być “Kassadin przed kontaktem z Pustką”.

Tutaj pojawia się pytanie – gdzie w tym wszystkim można umiejscowić edycje prestiżowe? Jak odnoszą się do lore gry? Czy należą do kanonu?

Na te pytania odpowiedział jeden z twórców.

Czy skórki prestiżowe należą do kanonu?

Gracze zastanawiali się, jak to właściwie jest z prestiżowymi edycjami. Czy rozwijają one istniejącą fabułę w grze, czy może są po prostu inną wersją skina i nijak nie wpływają na lore?

W tym temacie wypowiedział się Riot Wilkingham, starszy menedżer redakcji fabuły.

Skórki prestiżowe nie należą do kanonu. Prezentują raczej koncepcję „a gdyby”, która próbuje odpowiedzieć na pytanie: jak mogłoby wyglądać najbardziej epickie zwycięstwo tego bohatera z takim motywem?

Na tej koncepcji są oparte wszystkie skórki prestiżowe, ale to szczególnie aktualne pytanie w przypadku prestiżowego Wyniesionego Pantheona, ponieważ wydarzenie Strażnicy Światła jest osadzone na kanonie Runeterry. Historia kończy się naprawdę w ten sposób… [[ZDRADZAMY ZAKOŃCZENIE, ZAGRAJCIE LEPIEJ W STRAŻNICY POWSTAJĄ!]]. W przypadku prestiżowego Wyniesionego Pantheona zobaczymy jak Atreus spuści łomot Zniszczonemu Pantheonowi i w efekcie stanie się potężniejszy niż kiedykolwiek. Tego rodzaju samodoskonalenie w dużym stopniu buduje poczucie potęgi Atreusa i współgra z podstawowym motywem, dzięki któremu jest taki niesamowity. Właśnie tego rodzaju obszary fabuły eksplorujemy, tworząc skórki prestiżowe.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends