w

Czy system rang w LoLu na pewno działa poprawnie? Gracze podają przykłady i pytają o co chodzi

Jeden z graczy postanowił podzielić się swoimi negatywnymi odczuciami względem przydzielania rang w League of Legends.


Czy system przydzielania rang w LoLu jest zepsuty? Część osób tak twierdzi. Inni uważają, że wszystko jest celowym zabiegiem, czy utrzymać dużą ilość graczy.

Czy system rankingowy w LoLu działa poprawnie?

Jeden z graczy umieścił na Reddicie post na temat rang w League of Legends. Jego zdaniem obecny system przydzielania rang w grze jest strasznie niezrozumiały, by nie powiedzieć, że bezsensowny. Napisał:

Jaki jest sens umieszczania mnie w brązie kiedy i tak system dobierania łączy mnie z graczami z niskiego golda?

Ogólnie nie obchodzi mnie ranking, ale właśnie samodzielnie wylevelowałem konto tylko po to, żeby móc grać ze znajomym, który nie gra na moim głównym serwerze, a jego poziom to mniej więcej to samo na jakim poziomie dobierani są moi przeciwnicy. Mimo wszystko nie możemy grać, bo gra mówi nam, że między nami jest za duża różnica rang.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś olśnił mnie, co aktualny system próbuje osiągnąć.

Wiecie co jest zabawne? Mój kolega, który „ma za wysoki ranking żeby grać ze mną duo” nie jest w stanie samodzielnie wygrać gry w brązie, haha.

ZOBACZ – Najlepsze buildy na Setta, nowego bohatera w LoLu

Nie jest to pierwsze tego typu pytanie ze strony graczy LoLa. Wiele razy można poczytać o tym, że gracze nie zgadzają się ze swoimi rangami lub nie rozumieją dlaczego będąc np. w brązie, grają na goldy.

Część graczy tłumaczy to różnicami w mmr lub uważa, że niskie dywizje to praktycznie ten sam poziom i tak naprawdę granie z goldem czy silverem nie robi żadnej różnicy.

Inni uważają, że wszystko to wina systemu, który powinien już dawno być naprawiony, jednak Riot nie chce się tym zająć. Pod wspomnianym postem jeden z użytkowników napisał:

System rankingowy jest okropny. Żadna nowość.

Z jakiegoś powodu jest to głównym punktem zainteresowania grą i niektórzy mogliby myśleć, że Riot przejąłby się tym tematem i podjąłby się jego naprawy. Jednak z sezonu na sezon jest co raz gorzej, a oni po prostu mają to gdzieś.

ZOBACZ – W jaki sposób Riot zmieni wydarzenia w 2020 roku? Mniej grindowania, ciekawsze nagrody

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy opisujących całą historię gier poszczególnych użytkowników, gdzie będąc np. w diamencie trafiali losowo na grandmasterów, a innym razem na platyny.

Niektórzy stwierdzili zgodnie, że nie jest to żadna zagadka ani błąd, tylko zwykłe zagranie psychologiczne. Gracze uzależniają się od pięcia w drabince rankingowej. Umieszczeni niżej, niż chcieliby odczuwają większą motywację/presję do grania. Padło kilka komentarzy podsumowując całą sytuacje: „Oni po prostu chcą byś ciągle w to grał. Nie ma tu większej filozofii.”

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends