w

Czy TFT będzie miało swój odrębny klient? Kolejna wypowiedź jednego z Rioterów

Czy TFT będzie miało odrębny klient? Czy jajka zostaną usunięte z nagród za wykonanie misji?


Kwestia odrębności klienta TFT jest gorącym tematem niemalże od wydania potyczek. Gracze, którzy skupiają się wyłącznie na nich, chcieliby móc grać w swoją grę bez konieczności pobierania pełnej zawartości League of Legends. Z drugiej strony zaś stoją gracze klasycznego LoLa, którym nie do końca podoba się ilość kontentu przeznaczonego do rozgrywek, które w ogóle ich nie obchodzą.

Co o tym wszystkim uważa jeden z pracowników Riotu?

W odpowiedzi na usunięcie małych legend z mapy Howling Abyss gracze chcą, aby ich jajka zostały usunięte z misji, które początkowo przeznaczone były głównie dla standardowych trybów gry. Nie ma w tym nic dziwnego – gracze, których nie interesuje tryb TFT, nagradzani za wykonywanie misji są jajkami legend, których w standardowych rozgrywkach nie będą mieli opcji użyć. Rioter odpowiadając, przyznał graczom racje.

Faktycznie macie rację. Przedyskutuję to z zespołem i upewnię się, że zostanie to zrobione, o ile nie było to już planowane. Jajka małych legend prawdopodobnie zostaną w sklepie jako opcja do kupienia za tokeny.

ZOBACZ – Jak wyglądają bohaterowie League of Legends zrobieni z klocków Lego?

Poza poruszoną powyżej kwestią gracze po raz kolejny pytali o odrębny klient dla potyczek TFT.

Nie jest niemożliwym to, że nigdy tego nie zrobimy, aczkolwiek TFT i MOBA LoL współdzielą naprawdę masę plików. Dzielenie ich wiązałoby się z ogromnymi ilościami czasu, który musieliby poświęcić deweloperzy. Z perspektywy gracza oznacza to, że korzyści z rozdzielenia gier musiałyby być większe od korzyści płynących z tego, że deweloperzy mogą pracować jednocześnie nad TFT i MOBĄ.

Gracze prosili również o odseparowanie misji TFT od misji związanych ze standardowym League of Legends. Gracz wspomina o pojedynczym spróbowaniu swoich sił w potyczkach, po czym misje TFT ciągle wyświetlały mu się w menu, kiedy ten grał już potem mecze tylko i wyłącznie na Summoner’s Rift.

Faktycznie zakładka z misjami nie jest w tym momencie wystarczająco dobra. Nie mogę niczego obiecać, ale przedyskutuję to z innymi pracownikami.

Nie jest pewnym, co przyniesie czas, ale Rioterzy obiecują naprawdę sporo. Jeśli odseparowanie klientów nie jest w tym momencie możliwe, to powinni oni postarać się, aby gry miały ze sobą jak najmniej wspólnego. Zwłaszcza po świeżo zapowiedzianych zmianach, za których sprawą małe legendy znikną z trybu ARAM.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends