w

Czy TFT zostanie oddzielone od League of Legends, twórcy o swoich planach

Czy Riot planuje oddzielić Teamfight Tactics od League of Legends i stworzyć dwie różne gry?


Dlaczego Teamfight Tactics nie jest od początku oddzielną grą Riotu? Co twórcy planują dalej z tym zrobić i czy graczy czekają istotne zmiany w kliencie względem TFT?

Teamfight Tactics w kliencie League of Legends

Niektórzy gracze praktycznie od początku istnienia Teamfight Tactics zastanawiali się, dlaczego tryb nie jest kompletnie oddzielony od League of Legends. W końcu w ostatnim czasie ujawniono wiele nowości, które nie są powiązane z LoLem w znaczeniu wspólnego klienta (oczywiście bohaterowie czy lore się przeplatają) np. Legends of Runeterra.

Mimo to Teamfight Tactics dalej zostaje w kliencie League of Legends. Dlaczego tak się dzieje? Co kieruje Rioterm? Twórcy odpowiedzieli na tego typu pytania, wyjaśniając jakie są zalety ich podejścia.

ZOBACZ – Kiedy wyjdzie druga seria Eternals do League of Legends?

Wady i zalety oddzielania Teamfight Tactics od League of Legends

Pytanie, które pojawia się dość regularnie, dotyczy tego, dlaczego nie oddzieliliśmy TFT do osobnego klienta, a zamiast tego utrzymujemy go jako tryb LoLa. Podzielenie ich zapewniłoby im mniejsze rozmiary pobierania, pozwoliło na bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, sprawiłoby, że nowsi gracze lepiej odnajdywaliby się w kliencie, ułatwiłoby im to sposób, w jaki mogą uzyskać dostęp do rozgrywki, jakiej chcą itp. Utrzymanie obu w tym samym kliencie ma jednak pewne istotne zalety. Obecne podejście zapewnia wydajność programistyczną, jeśli chodzi o budowanie kodu i wprowadzanie treści, zarówno dla TFT, jak i dla strony LoLa, co oznacza, że mamy szersze pole możliwości, niż mielibyśmy w przeciwnym wypadku. Poza tym nawet jeśli operacja byłaby jednorazowa, dzielenie gier na osobne klienty jest dość dużym projektem, który pochłonąłby sporo czasu, który mógłby zostać poświęcony na rozwój obu.

W skrócie zamiast tego przyglądamy się sposobom lepszego zaspokojenia potrzeb zarówno graczy TFT, jak i LoLa, zachowując jednocześnie zalety z utrzymania gier w jednym kliencie. Oznacza to takie rzeczy, jak wydzielenie historii rankingowej dla TFT, uzyskanie specjalnego miejsca na artykuły z wiadomościami itp., upewnienie się, że ramki z TFT nie będą wyświetlane w kolejkach SR i odwrotnie itp.

Riot Meddler został zapytany przez jedną z moderatorek Discorda Surrender at 20, czy w związku z nieplanowaniem odłączenia TFT od League of Legends, w sklepie pojawi się oddzielna sekcja dotycząca TFT. Rioter odpowiedział:

Nie możemy nic obiecać, jeśli chodzi o to, kiedy wprowadzilibyśmy takie zmiany, ale jest to coś, co chcemy zrobić. Pracujemy również nad nowym hubem TFT, który pozwoli lepiej eksponować nowe treści związane z TFT od następnego patcha.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends