w

Czy wskazówki Riotu z 2012 roku z plakatów dalej są aktualne w 2020 roku?

Reklama

Jak w przeszłości Riot przekazywał rady dotyczące League of Legends?

Reklama


Nowsi gracze najprawdopodobniej nie pamiętają lub nie kojarzą treści, jakie Riot publikował np. 6-8 lat temu. Warto do nich wracać, choćby w ramach ciekawostki, ponieważ wiele z nich to uniwersalne rady, które nawet dziś są naprawdę przydatne.

Wspomnienie plakatów od Riotu, które wiele lat temu przekazywały wskazówki do gry

League of Legends to gra, która ma pewne niezmienne od lat zasady. Część z nich wydaje się oczywista nawet dla osób, które w grę od Riotu nigdy nie grały – w końcu np. teamwork w grze drużynowej jest czymś naturalnym i logicznym.

Złośliwi powiedzą jednak, że mimo takich oczywistości wielu graczy dalej nie potrafi podstaw, zapominają o wizji, zapominają o pingach, grają, jakby rozgrywka polegała na 1v9.

Jak Riot próbował przekazać wskazówki i cenne rady na przestrzeni lat? Jedną z form było publikowanie plakatów. Wśród nich znaleźć można promowanie dbania o wizję, zachęcanie do komunikacji z drużyną, pisanie o braku przeciwnika na linii (MIA to skrót od angielskiego „missing in action”) czy pomoc junglerowi na początku gry.

ZOBACZ – Riot pracuje nad reworkiem wizualnym Lulu? Jak może wyglądać teraz bohaterka?

Plakaty nie były jedyną formą przekazywania informacji w pozytywny i przyjemny sposób. Riot tworzył również krótkie filmiki, które miały zachęcić graczy do współpracy i pokazać im, jak wiele korzyści niesie ze sobą gra drużynowa.

Video

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends