w

Czy Udyr z LoLa czuje coś więcej do Lee Sina? Podteksty w wypowiedziach zreworkowanego bohatera

Społeczność League of Legends zwróciła uwagę na nowe wypowiedzi Udyra. O co dokładnie chodzi?


LoL to gra, która ma niesamowicie rozbudowane uniwersum. Historię postaci i regionów można poznawać zarówno poprzez opowiadania, komiksy, cinematiki, jak i wypowiedzi bohaterów w samej grze. Wiele tekstów ma duże znaczenie i ujawnia sporo o relacjach poszczególnych championów. Zapewne część osób kojarzy teksty zreworkowanego Fiddlesticksa, który zwracał się do Jinx, mówiąc, że wszystko jest jej winą (wyjaśniono to dopiero w serialu Arcane).

W ostatnim czasie sporo mówi się o reworku Udyra, na który czekano od dłuższego czasu. Gracze byli bardzo ciekawi, jak Riot odświeżył bohatera, co zmienił w jego umiejętnościach i czy mocno zmodyfikowano jego historię.

W sieci pojawiły się już filmik z prezentacją skilli, nowe splash arty oraz zbiór interakcji z innymi championami. To właśnie ten ostatni aspekt reworku Udyra mocno zainteresował graczy, ponieważ to, co mówi postać, jest dość dwuznaczne.

Udyr i jego nowe wypowiedzi

Nikogo nie zaskoczy fakt, że od paru lat Riot wprowadza do gry coraz więcej bohaterów o różnych orientacjach seksualnych. Dobrym przykładem może być Neeko, która woli kobiety czy opowiadanie, które ujawniło romantyczną relację pomiędzy Dianą i Leoną. W tym roku potwierdzono także romans Gravesa i Twisted Fate’a. Czy jest szansa, że Udyr również jest częścią społeczności LGBT+?

Gracze zwrócili uwagę na dość nietypowe wypowiedzi bohatera. Champion w ciekawy sposób zwraca się do Lee Sina:

Jeden z graczy – Sharjamon, który bardzo interesuje się historią całego uniwersum i relacjami postaci, zwrócił uwagę na kilka istotnych faktów:

Czuję ogromny hype, jeśli chodzi o ujawnienie biseksualności Udyra. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw.

Nie znamy uczuć Lee Sina w obecnej formie fabuły, więc choć mógł odwzajemnić uczucie, to mogło być ono również nieodwzajemnione. W tej chwili nie da się tego stwierdzić.

Poruszam tę kwestię dlatego, ponieważ choć sam hype jest realny, tak chcę się upewnić, że ludzie nie nakręcą się zbyt mocno, ponieważ mogą poczuć się zawiedzeni. 

Interakcje Lee Sina z Udyrem nie były wcześniej zbyt rozbudowane, więc być może Riot zwrócił na to uwagę właśnie z powodu reworku jednego z nich. 

Nadal twierdzę, że coś w tym musi być i jest to ekscytujące, ale przypominam o ostrożności i pamiętaniu, że trzeba mieć na uwadze, o czym Riot informuje wprost, a o czym nie – reprezentacje mniejszości w grze wciąż są nieco wybrakowane. 

Gracz przyznał, że zachowanie Udyra wobec Lee Sina wydaje mu się “bardzo gejowe” i jest niesamowicie podekscytowany rozwojem lore, które trafi do graczy już niedługo. Jednak jak widać, fani pozostają ostrożni – być może Riot pozostawi wiele niedopowiedzeń w tej kwestii, by zbudować napięcie, a samą orientację bohatera potwierdzi dopiero za jakiś czas.

W swojej ostatniej wypowiedzi gracz dodał:

Na koniec, jakby ktoś nie był jeszcze przekonany, że Lee Sina i Udyra łączy coś więcej: w skórce Spirit Guard bohater nazywa Lee Sin swoim duchem, co ma podobną energię do relacji Tamy, Loto i Nami, gdzie bohaterka nazywa ukochanych “swoim sercem i duszą”.

Dla przypomnienia – powyższa wypowiedź odnosi się do gry Legends of Runeterra, w których ujawniono romantyczną relację Nami z dwójką innych bohaterów.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends