w

Czy usunięcie Eliksiru Wyroczni z trybu ARAM w League of Legends było błędem?

Granie na bohaterów z niewidzialnymi pułapkami bez Eliksiru Wyroczni to zdaniem graczy okropne doświadczenie.


W trybie, gdzie gracze podążają tylko jedną aleją, praca postaci, które rozstawiają niewidzialne pułapki, jest znacznie łatwiejsza. Eliksir Wyroczni dostępny wyłącznie w trybie ARAM pozwalał widzieć zagrożenie, jednak twórcy postanowili go usunąć w aktualizacji 10.23, co wywołało narzekanie społeczności, że na championów takich jak na przykład Teemo nie da się grać.

Frustrujące gry na ARAMach

O usunięciu Eliksiru Wyroczni można było dowiedzieć się długo przed patchem 10.23. Jeden z Rioterów wyjaśnił kontekst tej zmiany.

Głównym problemem, który chcemy rozwiązać, jest to, że bohaterowie polegający na pułapkach (zwłaszcza Teemo) radzą sobie dużo gorzej w sytuacji, kiedy przeciwnik wie, że powinien kupić Eliksir Wyroczni. Sprawia to, że są naprawdę trudni do zbalansowania. W wyższym MMR Teemo posiada o aż 8,5% niższe winratio.

ZOBACZ – Seraphine to Stephanie? Była dziewczyna Riotera oskarża studio o stworzenie jej kopii w LoLu

Przedmiot był dostępy niegdyś również na Summoner’s Rift do aktualizacji 3.14, kiedy to został zastąpiony aktualnie znaną graczom Soczewką. Brak jakiejkolwiek możliwości na wcześniejsze zauważenie pułapek w trybie ARAM według społeczności sprawia, że gra staje się niegrywalna.

Wraz z usunięciem Eliksiru Wyroczni granie na Teemo i prawdopodobnie Shaco jest okropnym doświadczeniem. Push jest niemożliwy, póki nie unicestwisz całej przeciwnej drużyny, a nawet wtedy możesz wdepnąć w losowego grzyba. Cannon miniony mogą je zauważyć, ale nie zmienia to faktu, że Teemo dalej może stackować grzyby tak, aby wyczyściły one całą falę, że cannon finalnie nawet nie będzie w stanie ich odkryć.

Wczoraj grałem 3 gry przeciwko Teemo i było to 20-30 minut prób pushu, które zawsze kończyły się porażką. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy ten problem aplikuje się również do Shaco. Jego pułapki utrzymują się tylko chwilę, a poza tym nie miałem okazji zagrać przeciwko niemu po aktualizacji.

Po dość negatywnym odzewie społeczności możliwe jest, że Riot nieco zmieni działanie nowej zdolności stworów tak, aby była ona użyteczna we wspomnianej sytuacji, jednak gracze raczej nie mają szans na przywrócenie Eliksiru z powodów opisanych we wpisie jednego z projektantów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends