w

Czy w League of Legends powinien istnieć system gildii? Taka funkcja trafi do Wild Rift

W mobilnej wersji LoLa gracze będą mogli dołączyć do gildii.


Gildie, kluby czy klany to ważny element gier sieciowych. Fani mogą dołączyć do tego typu grup, by razem grać w miłym towarzystwie, poznawać nowe osoby, wspólnie wykonywać różne misje i nie tylko. System gildii istnieje w naprawdę wielu tytułach, a niektóre z nich oferują także dodatkowe bonusy, które otrzymuje się dzięki graniu z osobami ze swojej grupy.

W League of Legends istniał system klubów, które pozwalały na zebranie pewnej liczby osób. Klub miał swoją nazwę, jak i tag, który wyświetlał się przy nicku gracza. Niestety wielu fanów dołączała do klubów tylko po wspomniany tag, co sprawiało, że członkowie często w ogóle się nie znali i nie mieli ze sobą interakcji. Kluby nie oferowały żadnych dodatkowych bonusów, możliwości rozwijania społeczności i tak dalej. Ostatecznie Riot usunął cały system.

Okazuje się, że coś podobnego trafi do Wild Rift, ale będzie udoskonalone i ciekawsze. Chodzi o gildie.

Gildie w League of Legends?

Wielu graczy kojarzy gildie z grami MMO, jednak taka forma zrzeszania ludzi istnieje w przeróżnych tytułach. Okazuje się, że tego typu system trafi również do mobilnej wersji LoLa, czyli Wild Rift.

Zgodnie z zapowiedzią, gildie to nie tylko nowa wersja klubów, ale także sposób na wprowadzenie nowych ciekawych aktywności. Członkowie gildii będą mogli zrzeszać się, by walczyć z inną grupą w ramach misji, z których otrzymać będzie można różne nagrody.

Informacja o wprowadzeniu gildii w Wild Rift szybko rozeszła się po społeczności LoLa i wywołała różne dyskusje. Gracze zaczęli zastanawiać się, czy taki system nie powinien pojawić się także w League of Legends na PC.

Wizja misji i nagród za granie ze znajomymi z gildii wydaje się naprawdę interesująca. Wielu graczy przyznaje, że brakuje im systemu zrzeszającego ludzi. Część osób wciąż tęskni za klubami, mimo że te nie oferowały zbyt wiele.

Niektórzy komentujący uznali, że system mógłby zostać jeszcze bardziej rozbudowany i np. zawierać statystyki graczy. Informować w jak wielu walkach gildyjnych brali udział, co osiągnęli, w czym się wyróżniali. Możliwości jest naprawdę sporo.