w

W LoLu wkrótce będzie więcej szans na comeback. Co takiego planuje wprowadzić Riot?

Co wiadomo o nadchodzących do League of Legends nowych nagrodach?


League of Legends to gra drużynowa, w której dwa zespoły stają mierzą się ze sobą, a ich celem jest zniszczenie wrogiego Nexusa. Jest to duże uproszczenie rozgrywki, w której bohaterowie muszą zbierać złoto, aby móc kupować przedmioty i radzić sobie z przeciwnikami.

Złoto można natomiast pozyskać na wiele sposobów, a jednym z nich są nagrody za zabicie przeciwnika, który dokonał serii zabójstw. Pozwalają one drużynie, która radzi sobie gorzej, nadrobić nieco strat i zwiększyć jej szanse na zwycięstwo. Riot planuje dodać jeszcze inny rodzaj nagród. Co o nich wiadomo?

Nowe nagrody w LoLu

Drużyna, która przegrywała w danym meczu, dotychczas mogła nieco prościej odrobić swoje straty dzięki nagrodom. Zabicie wroga, któremu idzie nadzwyczaj dobrze, nagradzane jest dodatkowym złotem, które dzielone jest na cały zespół. W ten sposób wygrywający team traci nieco swojej przewagi, jednak kill nie sprawi, że różnica w złocie zostanie całkowicie zatarta.

Riot jest zadowolony z aktualnego systemu i informuje, że w tym roku chce dodać drugi sposób na przechylenie szali zwycięstwa. Co na ten temat może powiedzieć jeden z pracowników studia – Jeremy “Brightmoon” Lee?

Nagrody za osiągnięcia będą działać jak te za bohaterów, jednak ich zdobywanie wiąże się z przejmowaniem celów, takich jak wieże czy Baron. Zwiększają się w czasie, gdy rośnie przewaga wroga i zostają rozdzielone na całą drużynę, bez względu na to, kto przejął cel.

Zdobywanie celów na mapie to najlepsza droga do odrobienia strat, dlatego chcemy uczynić z nich prostszą i bardziej opłacalną strategię. Warto jednak pamiętać, że przy ogromnej przewadze cele wiele nie pomogą. Lepsza drużyna zawsze powinna wyjść z meczu zwycięsko, dlatego będziemy obserwować nowy system i jego działanie.

Twórcy podzielili się już wstępnymi planami na nadchodzący przedsezon, a nowe nagrody są zaledwie jednym z kilku elementów, które zostaną wprowadzone do rozgrywki League of Legends. Poza nimi gracze mogli dowiedzieć się już między innymi o nadchodzących smokach, które z pewnością sporo namieszają (Dwa nowe broken smoki w LoLu. Będą miały teleporty, tryb zombie, przyspieszenia i nie tylko).