w

Czy w tym sezonie Riot Games dalej będzie interesować się trybem ARAM?

Riot Games

Riot mówiło, że zwolni z trybem ARAM, ale jak jest naprawdę?


Pod koniec 2019 roku jeden z Rioterów przyznał, że zmiany dla trybu są zbyt częste i należy zwolnić. Jak ma się tryb w tym roku?

Aram

Pracownik ujawnia, że Rioterzy wcale nie zapomnieli o legendarnej bijatyce na moście i cały czas śledzą jej losy. Ograniczyli się natomiast w zmianach, na co drugi, a nawet trzeci patch. Zazwyczaj powinny być to drobne zmiany w balansie bohaterów, run, czy przedmiotów.

„Aktualnie pracujemy nad ARAM-em na dwa sposoby. Po pierwsze co 2–3 patche kontrolujemy poziom wyważenia i spójności gry w trybie ARAM i w razie potrzeby wprowadzamy małe poprawki. W większości przypadków poprawki te polegają na drobnych regulacjach wartości odnoszonych i zadawanych obrażeń, ale czasami wprowadzamy też niewielkie poprawki dotyczące przedmiotów, run lub innych części gry.”

Jednak co jakiś czas, zazwyczaj raz w roku, otrzymamy coś nowego i niesamowitego. Dużą zmianę, której towarzyszyć będzie wydarzenie. Przykładem jest Butcher’s Bridge.

Po drugie co jakiś czas w ramach ważnych wydarzeń robimy większe i bardziej eksperymentalne zmiany w ARAM-ie, które wywracają rzeczy do góry nogami. Większość z tych zmian wprowadzamy tylko na czas takiego wydarzenia, ale postaramy się także wprowadzić parę rzeczy, które mogłyby stać się nowym normalnym sposobem działania trybu ARAM. Na przykład obszarowe pakiety zdrowia, zmniejszenie obrażeń nękających i ławka wymian pojawiły się po raz pierwszy podczas dużego wydarzenia, ale poprawiły działanie ARAM-u tak bardzo, że zostały w nim na zawsze. 

Oczywiście nie możemy skupić się tylko na wyglądzie mapy. Pamiętajmy, że zostały wprowadzone nowe pakiety plusów, które leczą teraz obie drużyny, czy możliwość zachowania strollowanych bohaterów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends