w

Czy wypożyczanie skórek w LoLu to bezsensowna opcja? Gracz proponuje rozwiązanie

Reklama

Opcja wypożyczania skinów to coś, o czym gracze zapominają lub mocno tego unikają. Czy Riot powinien ją usunąć?

Reklama


Wylosowanie ładnej skórki w Hextechu zawsze daje sporo radości. Mało kto chciałby stracić upragniony odłamek na rzecz grania skinem zaledwie przez 7 dni. Gracze zastanawiają się, czemu Riot wciąż nie usunął niechcianej funkcji z warsztatu.

Czy wypożyczanie skórek nie ma sensu?

Nie da się ukryć, że opcja wypożyczania w warsztacie Hextech nie cieszyła się nigdy dużym zainteresowaniem wśród graczy. Trudno znaleźć kogoś, kto korzystałby z niej regularnie. Wielu twierdzi, że nie użyło jej nawet raz.

Od dawna porusza się temat usunięcia wspomnianej opcji lub zastąpienia jej czymś innym, co byłoby bardziej przydatne. Co jakiś czas gracze wpadają na nowy pomysł modyfikacji wypożyczania.

Na Reddicie pojawił się wątek o wypożyczaniu, autor napisał:

Reklama

Bądźmy szczerzy – nikt nie korzysta z wypożyczania odłamków skórek.

Kiedy ktoś ma odłamek skórki, dlaczego miałby nawet rozważyć wykorzystanie go, by grać danym skinem zaledwie tydzień? Jeśli podoba ci się jakaś skórka, po co miałbyś ją wykorzystywać do wypożyczenia, a potem wydawać na nią realne pieniądze, jeśli możesz ten sam odłamek użyć tak, by mieć ją na zawsze. Nawet jeśli nie masz esencji, wystarczy poczekać, by potem rozmienić skórki, których na pewno nie chcesz odblokowywać.

Myślę, że opcja wypożyczania wymaga całkowitej zmiany.
Jednym z pomysłów jest to, że wypożyczenie może trwać tylko 24 godziny, ale nie zużywa odłamka, dzięki czemu ludzie mogą upewnić się, czy rzeczywiście chcą poświęcić czas i zasoby na odblokowanie skórki.

Patrząc realistycznie jest to po prostu bezcelowa opcja, która może być przydatna, jeśli nie zużyje odłamka.

ZOBACZ – Złote Chroma Lunar Revel powrócą do Lola podczas Mecha Kingdoms. Prawie, jak prestiżowe skiny

Post skomentowało wiele osób. Część z nich uznała, że gdyby nie autor wątku, to nawet nie pamiętaliby o tym, że wspomniana opcja w ogóle istnieje. Inni śmiali się, że wypożyczanie jest czymś, co można użyć, ale tylko jeśli będzie to kliknięcie przez przypadek.

Faktem jest, że przy możliwości obejrzenia skinów na Youtube (i to nie tylko w formie SkinSpotlights, ale także na przeróżnych gameplayach od setek graczy) wypożyczanie wydaje się naprawdę bezsensowne. Jak zauważył autor – mało kto będzie chciał tracić odłamek, jeśli największą zaletą warsztatu jest fakt, że daje możliwość permanentnego zdobycia skórek zupełnie za darmo.

Oczywiście można tutaj wziąć pod uwagę duplikaty odłamków, które zdarzają się niejednokrotnie. Jednak i przy takim scenariuszu wypożyczanie wypada bardzo słabo – lepiej wymienić powtórzony odłamek na esencję lub przerobić go (dodając dwa inne) na losową, trwałą skórkę.

Reklama

ZOBACZ – Kiedy do LoLa trafią nowe skiny? Poznaliśmy daty wydania Królestw Mecha i Dragonslayer

Ta opcja istnieje chyba tylko po to, żebyś kiedyś przez przypadek na nią kliknął i poczuł się naprawdę sfrustrowany.

W komentarzach można było przeczytać dziesiątki historii, gdzie gracze przez przypadek usunęli odłamek klikając na opcję wypożyczania. Przedzierając się przez prawie 500 komentarzy trudno znaleźć choć jeden nieironicznie chwalący opisywaną opcję.

Och, fajna skóra, która naprawdę mi się podoba.
Zgromadzę dla niej esencję, a potem odblokuję ją na stałe.
LUB mogę zmarnować odłamek i grać nią przez tydzień, a następnie czekać aż trafi się kolejny lub wydać realne pieniądze.

Kto pomyślał, że wypożyczanie będzie wykorzystywane przez graczy? Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda skórka – idź na Youtube.

ZOBACZ – W LoLu jest, aż 117 bohaterów posiadających ograniczenie ruchów. Riot powinien z tym zwolnić?

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends