w

Czym jest Riot Forge i jakie gry związane z League of Legends pojawią się w przyszłości?

Wydawca gier związanych z bohaterami LoLa opowiedział o kolejnych tytułach z tego uniwersum.


Wczoraj na Steamie pojawiła się wyczekiwana gra związana ze Zniszczonym Królem (zobacz: Gra Ruined King trafiła na Steam. Jak się prezentuje? Ile kosztuje?). Fani Runeterry czekali na ten tytuł całymi miesiącami. Nie da się ukryć, że temat Viego jest naprawdę ciekawy, a wczesne zapowiedzi Ruined Kinga prezentowały się naprawdę dobrze.

Jak się okazuje, wydawca powiązany z grami opowiadającymi o postaciach z LoLa zapowiedział, że to nie koniec tego typu atrakcji. Czego można się jeszcze spodziewać?

Więcej gier od Riot Forge

Na początek warto przypomnieć, czym w ogóle jest Riot Forge. To odrębny wydawca, lecz wciąż działający w ramach Riot Games, który skupia się na publikowaniu gier związanych z League of Legends, stworzonych przez zewnętrzne studia.

Jesteśmy w Riot małym zespołem pracującym z doświadczonymi deweloperami, aby tworzyć nowe gry osadzone w uniwersum League of Legends i aby nawiązać długotrwałą współpracę ze studiami deweloperskimi, z którymi łączymy siły. Ci utalentowani i obyci twórcy stworzą różne LoLowe gry, które zgłębią regiony Runeterry i pozwolą wam wytworzyć więź z żyjącymi tam bohaterami i postaciami.

Jakie gry wydano do tej pory? Zaledwie parę dni temu wielu graczy dowiedziało się o tytule Hextech Mayhem, którego głównym bohaterem jest Ziggs. Jest to dość prosta w założeniach gra rytmiczna, która dzieli się na poszczególne poziomy. Te posiadają różne stopnie trudności, więc dobrze będą bawić się zarówno początkujący, jak i zaawansowani gracze. Wszystkiemu towarzyszy wiele eksplozji.

W tej dynamicznej i pełnej rytmu bieganej platformówce każda akcja skutkuje wybuchową reakcją, a chaosu nigdy nie jest za wiele. Wciel się w rolę hexplozywnego eksperta Ziggsa, siejąc zniszczenie jak Piltover długie i szerokie!

Grę można zakupić na Steam za 36 złotych.

Kolejny tytuł od Riot Forge to wspomniany na początku Ruined King. Tak jak zapowiadano wiele miesięcy temu, Zniszczony Król to jednoosobowa gra RPG z walką turową. Podczas rozgrywki można spotkać wielu znanych z LoLa bohaterów – m.in. Miss Fortune, Ahri, Pyke’a, Brauma czy Yasuo.

Powstań przeciwko zniszczeniu – stań na czele drużyny bohaterów z League of Legends, poznaj zakątki Bilgewater, podnieś żagle i obierz kurs na Wyspy Cienia, aby odkryć tajemnice śmiercionośnej Czarnej Mgły w tej wciągającej, turowej grze RPG.

Grę można zakupić na Steam za 119,99 złotych (edycja standardowa).

Wydawcy ogłosili, że to oczywiście nie koniec gier związanych z uniwersum League of Legends. Trwają prace nad jeszcze dwoma tytułami. Jednym z nich jest Song of Nunu, gra przygodowa, która opowiada o losach małego chłopca i jego yeti.

Rozpocznij jednoosobową przygodę, przemierzając Freljord jako Nunu – młody chłopiec szukający utraconej matki. Odkryj sekrety, mity i legendy skutej mrozem tundry razem z najlepszym przyjacielem – yeti o imieniu Willump – i przeżyj inspirującą historię.

Song of Nunu: A League of Legends Story to gra studia Tequila Works, które stworzyło między innymi Rime. Według zapowiedzi gra z Nunu w roli głównej będzie opowiadała o ważnych kwestiach, takich jak m.in. nadzieja czy przyjaźń, ale również pokaże piękno Freljordu, który okaże się także bardzo niebezpieczny. 

Ostatnia z ogłoszonych gier będzie związana z Ekko. CONV/RGENCE to jednoosobowa platformówka pełna akcji o naprawdę przyjemnej dla oka grafice.

Cofaj przeszłość, panuj nad przyszłością — Odkrywaj i przemierzaj niesamowite miasto Zaun jako Ekko, młody wynalazca z genialnym urządzeniem pozwalającym mu manipulować czasem w tej fabularnej, platformowej grze akcji.

Za stworzenie CONV/RGENCE: A League Story odpowiedzialne jest Double Stallion Games. Double Stallion Games wydało m.in. Speed Brawl, bijatykę 2D, w której chodzi o bycie szybkim i utrzymywanie szaleńczego tempa. Wcześniej, razem z Cartoon Network, studio pracowało nad OK K.O.!, a także nad Big Action Mega Fight.

Song of Nunu oraz CONV/RGENCE ukarzą się w 2022 roku.