w

Czym jest Yasuo z 1 poziomem i nazwą “TestCube” w LoLu? To “duch”, który pojawia się w grach

Riot Games

Dość zaskakujący sposób Riotu na wygładzanie umiejętności.


W League of Legends jest sporo dziwnych sytuacji, których wyjaśnienie nie jest wcale takie oczywiste. Gracze w ostatnich dniach napotykali się na tajemniczą postać nazwaną „TestCube”, która w pewien sposób łamała zasady LoLa.

Dlaczego? W trybie Ultimate Spellbook domyślnie wszyscy zaczynają z 3 poziomem, tymczasem w grze widoczny jest „TestCube” mający po kilkudziesięciu minutach nawet nie 3, a 1 level. Wygląda to naprawdę dziwnie i nic dziwnego, że mocno zaniepokoiło graczy.

Testcube z pierwszym poziomem

Jeden z graczy na Reddicie spytał, dlaczego w jego grze znajduje się „TestCube” mający pierwszy poziom, skoro jest to Ultimate Spellbook, w którym nie da się mieć pierwszego levelu. Gracz podejrzewał, że jest to jakiś sposób Riotu na testowanie czegoś, ale do końca nie było wiadomo, o co w tym chodzi.

Jak to w ogóle wytłumaczyć? League of Legends bazuje na minionach i większość umiejętności zmieniających teren składa się właśnie z nich. Dobrym przykładem może być tutaj ściana Anivii, przez którą kilka lat temu mógł przechodzić Fizz (Pasywka pozwalająca na przechodzenie przez miniony).

„TestCube” to coś w rodzaju klona Yasuo, służącego do „wygładzania” superumiejętności. Brzmi dziwacznie, wiele osób nigdy tego nie zauważy, ale faktycznie Riot używa minionów do wielu różnych zadań.

Normalnie, gdy Yasuo używa superumiejętności, to ten sam wykonuje doskok do przeciwnika. W tym konkretnym trybie gry inne osoby mogą korzystać z superumiejętności bohatera, ale ponieważ nie mają animacji doskoku (jest ona stworzona tylko dla niego), gra zamiast tego tworzy tymczasowego Yasuo, który wykonuje doskok, szybko znika, a postać danego bohatera pojawia się tam, gdzie normalnie znalazłby się Yasuo. Trochę to wszystko skomplikowane, natomiast jest to najlepsze możliwe wytłumaczenie, czym jest „TestCube”.

Ten minion pojawił się jako Yasuo poziomu 1, aby odzwierciedlić stan animacji i sprawić, by Yasuo R wyglądało nieco płynniej. Jeśli zatrzymasz filmik z R Yasuo w odpowiednim momencie, możesz dostrzec dwóch Yasuo w tej samej klatce; To jest ta kopia “powidoku”.

Jednak, jak to bywa w kodzie League of Legends, coś się zepsuło i klon pozostał widoczny na mapie.