w

Dalsze zmiany champion selectu w League of Legends. Co planuje Riot i czego chcieliby niektórzy gracze?

Jak Riot odpowiada na oczekiwania graczy względem opisania sojuszników w ekranie wyboru bohatera?


W jednej z ostatnich aktualizacji do League of Legends trafiła spora zmiana, która sprawiła, że gracze w lobby pozostają anonimowi. To, w jaki sposób określani są teraz poszczególni gracze, może sprawiać, połapanie się kto jest kim zajmie więcej czasu. Nazwy Ally 1, Ally 2 itd. mogą za bardzo się ze sobą zlewać, co w niektórych sytuacjach może doprowadzić do niepotrzebnych komplikacji.

Gracze zasugerowali swoje rozwiązanie, a Riot odpowiedział, pisząc, co wkrótce zostanie wprowadzone na serwery. Jak jeszcze zmieni się ekran wyboru bohatera?

Zmiany związane z anonimowością

Do League of Legends trafiło w ostatnim czasie naprawdę sporo nowości i zmian. Mówi się przede wszystkim o tym, co aktualnie dzieje się z junglą oraz tankami, jednak spora zmiana dotknęła również ekranu wyboru bohatera – gracze w lobby są teraz anonimowi. Sprawia to jednak, że tymczasowo nadawany im pseudonim można łatwo pomylić z innym, co może być problematyczne w sytuacjach, kiedy konieczna jest szybka reakcja na odpowiedź wybranego gracza.

Fani od samego początku wejścia omawianej funkcji proponowali, aby obok nazwy „Ally 1” pojawiało się, jaka jest jego przypisana rola, ponieważ za każdą wiadomością konieczne jest sprawdzenie, gdzie dany gracz trafił.

Sojusznicy w ekranie wyboru bohatera powinni na chacie mieć napisaną swoją pozycję. To naprawdę frustrujące, kiedy widzę „Sojuszników”, którzy rozmawiają, ale muszę sprawdzić, gdzie grają, za każdym razem, kiedy pojawi się nowa wiadomość. Poza numerem sojusznika obok wiadomości powinna znajdować się tam jego pozycja.

Riot Auberaun odpisał graczom, informując, w jaki sposób zmieni się to, jak gracze określani są w kliencie, zanim rozpocznie się znaleziona gra.

Ally 1 -> 5 zmienione na Krug, Gromp, Murk Wolf, Raptor oraz Scuttle Crab, aby champion select był bardziej czytelny w aktualizacji 12.23.

Zmiana ta jest ściśle powiązana z innym usprawieniem, które wkrótce ma zostać dodane do gry. Mowa o możliwości zmiany kolejnością pickowania z innymi graczami. Już wkrótce uciążliwe wymienianie się bohaterami oraz wybieranie ich dla innych zostanie zastąpione możliwością zamienienia się miejscem z innym sojusznikiem.

Z tego powodu wprowadzenie pozycji, która wyświetlała się obok nicku, mogłoby ostatecznie jeszcze bardziej pogorszyć czytelność, ponieważ niejasne byłoby to, czy pozycja gracza, który zmienił się z innym kolejnością wyboru, jest tą sprzed zmiany, czy już po niej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends