w

Dla tych osób najważniejszą informacją jest to, czy nowe postacie w LoLu mają powyżej 18 lat

Są w sieci miejsca, które zwracają uwagę nie tylko na wygląd postaci, ale także ich wiek. Dlaczego?


To zupełnie normalne, że postacie z różnych gier są przerabiane na kompletnie inne wersje, z innymi strojami etc. Dzieje się tak głównie w przypadku konceptów różnego rodzaju skinów, które mogłyby trafić do gry.

W sieci są jednak miejsca i to naprawdę bardzo znane, gdzie do postaci przykładowo z League of Legends podchodzi się w specyficzny sposób, przeznaczony zdecydowanie dla osób dla dorosłych.

Gdzie wiek postaci ma największe znaczenie?

W sieci jest niezliczona ilość stron, na których prezentowane są postacie z League of Legends w wersji 18+. Jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu jest Reddit, który ma specjalne subreddity poświęcone tylko i wyłącznie grafikom i animacjom roznegliżowanych postaci z LoLa. Coś, co dla jednych jest kompletną abstrakcją, dla innych jest zupełnie normalne.

Świat zwrócił uwagę na te miejsca głównie ze względu na to, w jaki sposób są moderowane. By znaleźć się tam postacie muszą mieć przynajmniej 18 lat.

I tak przykładowo zawartość tworzona na podstawie Rell jest niedopuszczalna. Postać według swojej historii ma 16 lat, co dyskwalifikuje ją nie tylko z Reddita, ale także z innych miejsc tego typu. Co ciekawe, określenie wieku nie zawsze jest takie proste. To pokazuje przykład Seraphine, co do której nikt nie ma pewności.

Choć jeden z pracowników wypowiedział się, że Seraphine ma 17 lat, to jednak różne źródła podają wiek 20, czy 23. Zamiast więc banować, Reddit postanowił pozwolić na grafiki i różne inne rzeczy pod warunkiem, że przedstawiają Seraphine wyraźnie starszą, powyżej 18 roku życia.

Czy jest to zaskoczeniem? Raczej nie. Postacie z gier są jednymi z najczęściej wyszukiwanych haseł na stronach dla dorosłych, co potwierdza raport PH z 2019 roku. Wówczas zdecydowanie królował Overwatch i postacie właśnie z gry Blizzarda.

Ani jedna postać z LoLa nie dostała się do tego zestawienia, natomiast Subreddit poświęcony LoLowi i tej jego stronie śledzi blisko 250 tysięcy osób, nazywanych “entuzjastami”.