w

Dlaczego będzie znacznie trudniej wbijać wyższe dywizje po starcie 11 sezonu rankedów w LoLu?

Wszystko wskazuje na to, że Riot nie dopiął swego, jeżeli chodzi o zmiany w dżungli, ale już przy rankedach deweloperom wyszło to, co planowali.


Riot miał bardzo ambitne plany, jeżeli chodzi o 11 sezon rankedów w League of Legends. O zmianie przedmiotów wiedzą już wszyscy. Oprócz tego planowano wprowadzić strażników lasu, którzy pojawiliby się w dżungli i atakowali każdego, bez względu na drużynę.

Ten pomysł finalnie nie przeszedł, natomiast oprócz przedmiotów zajęto się również rankedami. Usunięto oczywiście serię gier o awans w dywizjach, co zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez społeczność. Niestety nie można tego samego powiedzieć o zmianach w LP.

Będzie trudniej zdobywać wyższe dywizje

Już w Przedsezonie gracze sami zorientowali się, że Riot coś pozmieniał w kwestii zdobywania LP. Finalnie deweloperzy to potwierdzili i opublikowali specjalną informację o tym, że to nie koniec.

„Podczas aktualizowania systemu zdarzyło się nam kilka drobnych potknięć, ale dzięki temu, że wprowadzamy zmiany w przedsezonie, takie sytuacje stwarzają mniej problemów. Ostateczny efekt jest taki, że rangi graczy zostały „rozdmuchane”, co w krótkim okresie zaowocowało obniżeniem liczby zdobywanych PL. Wprowadziliśmy konieczne modyfikacje i korekty, dzięki którym wszystko wróci do normy po resecie sezonowym w styczniu.”

Te kilka wpadek oznacza tyle, że na początku stycznia, kiedy ruszy nowy sezon rankingowy, możecie mieć początkowo znacznie wyższą rangę. Przynajmniej tak uważa Riot. Wspomina, że będą miały na to wpływ dwa czynniki:

  • Reset rangowy na początku sezonu, abyście pozostali bliżej rangi osiągniętej w tym rok
  • Usunięcie serii gier o awans w dywizjach przyspieszy wspinanie się w rankingu i zapewni więcej korzyści z serii zwycięstw

I choć brzmi to świetnie, to okazuje się, że to tylko początek. Riot chce skontrować to za sprawą zdobywania mniejszej ilości punktów rankingowych.

„W celu utrzymania ich na prawidłowym poziomie, musimy zniwelować liczbę PL przyznawanych za zwycięstwo.”

Obecny Przedsezon bardzo mocno pokazał, ze zdobywa się niekiedy naprawdę mało LP, a Riot chce jeszcze bardziej podkręcić śrubę planowanymi modyfikacjami, które wejdą z nowym sezonem. Trudno powiedzieć, jak bardzo odbije się to na grach i trudności wbijania rang. Deweloperzy wprost mówią o „rozmuchanych” rangach, natomiast co to dokładnie znaczy, wie tylko Riot.

Sezon 11, zwany też sezonem 2021 rozpocznie się planowo 8 stycznia 2021, natomiast jak zawsze, Riot może coś w między czasie pozmieniać w kwestii dat.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends