w

To miało być rewolucją w dżungli. Riot o strażnikach lasu, którzy mieli wyjść w przedsezonie 2021

Zmiany, z których zrezygnowano w przedsezonie 2021.


W aktualnie trwającej przerwie pomiędzy sezonami, do League of Legends wprowadzono wiele nowości. Oprócz całkowicie nowego wyglądu i działania sklepu zreworkowano przedmioty oraz design czatu.

Deweloper planował jednak coś więcej. Przynajmniej dwóch pracowników zajmowało się stworzeniem strażników, którzy mieliby patrolować dżunglę i atakować wszystkich wrogów, chcących zbliżyć się do obozów potworów sojuszniczego leśnika. O co chodzi?

Strażnicy lasu w League of Legends

Praktycznie zawsze duże zmiany budzą kontrowersje. Podobnie było z wprowadzonymi w 7 sezonie roślinami w dżungli, jak i ze modyfikacją mapy w zależności od żywiołu trzeciego smoka. Sezon 11 pod tym względem nie jest wyjątkowy. Twórcy postanowili w znacznym stopniu urozmaicić rozgrywkę za pomocą nowych itemów z unikalnymi statystykami, ale to nie wszystko, co planowali.

Przynajmniej dwóch projektantów pracowało nad strażnikami lasu, którzy mieliby mało HP, ale zadawaliby ogromne obrażenia. Był to kontrowersyjny Bradford ‘CertainlyT’ Wenban, który stworzył między innymi Yasuo i Apheliosa oraz Ryan ‘Reav3’ Mireles – odpowiadający za bohaterów.

Base Guards, albowiem tak nazwali ich twórcy, to stwory podobne do Satyrów (istoty baśniowe). Patrolowaliby oni dżunglę, będąc podzieleni na ćwiartki. Jeżeli ktoś z drużyny zapragnąłby wejść do obozu nieprzyjaciela, najpierw musiałby zmierzyć się właśnie ze strażnikami. Złoto z każdego zlikwidowanego przez nich championa, dzielone byłoby na wszystkich sojuszniczych graczy.

Reav3 podkreśla, że zadawałyby ogromne obrażenia, kosztem podatności na ataki i słabej obrony. Według CertainlyT, zadanie wyeliminowania ich z rozgrywki spoczęłoby na assasinach. Takie działanie uczyniłoby klasę bardziej użyteczną w wyższych dywizjach i mieliby oni własny cel i obiekt do zgarnięcia.

Projekt porzucono i ostatecznie nie trafił do gry. Dokładnie nie wiadomo, z jakich powodów i nie znamy więcej informacji na ich temat. Być może deweloper powróci do pomysłu i Base Guards znajdą się w grze w przedsezonie 2022.