w

Dlaczego gracze LoLa nadal płacą za zmianę nicku, podczas gdy w Valorant jest to darmowe?

Gracze Valoranta mogą w każdej chwili zmienić swój nick, ma to związek oczywiście z Riot ID.


Riot ID od samego początku wprowadzał spore zamieszanie. Teraz zrobiło się jeszcze dziwniej w momencie, gdy gracze Valoranta (nowego FPS od Riotu) chcieli dodać kogoś z League of Legends do znajomych. Początkowo powodowało to koszmarne komplikacje. Teraz wygląda to lepiej, natomiast gracze dalej nie rozumieją, dlaczego muszą płacić za zmianę nicku, skoro w Valorancie jest to darmowe.

Pomimo tego, iż League of Legends i Valorant działają na tej samej platformie, a RIOT ID, jest widoczne w kliencie obu gier, mogą korzystać z niego tylko gracze Valoranta i LoRa. Kiedy taką możliwość dostanie również społeczność League of Legends?

Riot ID w LoLu, czyli kiedy będzie można dowolnie zmieniać nick?

Nowa forma nazw graczy składająca się z dwóch powtarzalnych członów, tworzących razem niepowtarzalny nick, została wprowadzona do klienta Riot kilka miesięcy temu i miała połączyć wszystkie tytuły dewelopera. Wraz z nią dostaliśmy również opcję zmiany obu części (Hashtag i Slogan), ale ta aktualnie dotyczy tylko graczy Legends of Runeterra i Valorant, a mogą oni zmienić ją raz w miesiącu bez dodatkowych kosztów.

ZOBACZ – System przepustek w LoLu się nie sprawdza. Kolejna fala krytyki ze strony graczy

Użytkownicy League of Legends za zmianę swojej unikalnej nazwy muszą płacić 1300 RP lub 13900 BE, co wydaje się być nie fair. Jak jednak podaje oficjalny dział wsparcia, RIOT ID będzie dostępne również w League of Legends, kiedy?

KIEDY IMIONA PRZYWOŁYWACZY WYJDĄ Z OBIEGU?

Wkrótce.

Co prawda nie jesteśmy w stanie podać dokładnej daty, ale — jak już wspomnieliśmy — zmiana tego kalibru trochę potrwa. Obstawiamy 2021 rok, tylko że do tego czasu milion rzeczy może ulec zmianie, dlatego więcej szczegółów podamy w przyszłości.

Wychodzi na to, że przynajmniej przez najbliższy rok gracze LoLa będą zmuszeni do płacenia za nową nazwę, a później wszystko zostanie przeniesione na RIOT ID, które można zmieniać za darmo, a jedynym ograniczeniem jest miesięczny okres przerwy od zmian.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends