w

Dlaczego gracze LoLa proszą o przywrócenie możliwości uhonorowania przeciwnika?

Riot Games

Stara opcja, która mogłaby powrócić do League of Legends.


Wraz z nowym systemem honoru usunięto możliwość przyznawania punktów przeciwnikom. Po kilku latach społeczność postanowiła sobie o tym przypomnieć, w końcu bardzo często nasi oponenci również zasługują na pewne uznanie.

Wielu zastanawia się jednak, dlaczego tak właściwie Riot postanowił z tej opcji zrezygnować. Co mogło być powodem?

Honor przeciwnikom

W połowie sezonu 7 gracze League of Legends poznali całkowicie zmodyfikowany system honoru. Wraz z pojawieniem się nowych opcji, odznak i nagród, usunięto możliwość nagradzania przeciwników. Po kilku latach przypomniano sobie o tym, a duża część społeczności potwierdziła, że używała tego bardzo często.

ZOBACZ – Gracze LoLa pobili rekord – tym razem chodzi o ilość dislajków pod filmem z Seraphine

Pod postem na Reddicie, który do tej pory zebrał ponad 27 000 plusów, możemy przeczytać masę komentarzy użytkowników potwierdzających, że lubili nagradzać przeciwników, pokazując im, że fajnie się przeciwko nim grało i byli naprawdę honorowi. Natomiast, jak twierdzi jeden z graczy, nie było tak kolorowo na koreańskim serwerze, który słynie z ogromnej toksyczności.

Koreańczycy nagradzali feederów i osoby, które intowały gierki w przeciwnej drużynie. Było to bardzo częste zachowanie.

Być może jest to jeden z powodów, dlaczego właśnie ta opcja została usunięta. Dodatkowo deweloper mógłby mieć problem z miejscem na 5 kolejnych postaci w kliencie po grze. Dodanie następnego okna wiązałoby się ze stratą czasu, albowiem nie często i nie każdy honoruje przeciwnika. Ten sam komentujący, dodaje następnie, że na koreańskim serwerze system honorów również jest używany całkowicie inaczej niż w pozostałych regionach.

Każdy przyznaje punkt najsłabszemu graczowi, który grał najgorzej.

Riot zapowiedział zmiany systemu honorów i chce przetestować nowe możliwości w trakcie następnego sezonu. Może wtedy społeczność będzie miała szansę odzyskać sposób na nagradzanie przeciwników.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends