w

Dlaczego gracze LoLa tworzyli kilka kont, by źle obstawiać wszystkie mecze w Pick’em?

Nietrafienie żadnego typu w Pick’em okazało się o wiele cięższe niż trafienie wszystkich. Przynajmniej zdaniem kilkuset osób.


Riot standardowo w tym roku udostępnił możliwość obstawiania meczów Mistrzostw Świata i walczenia o całkiem ciekawe nagrody. Oczywiście większość starała się mieć wszystko dobrze, natomiast były osoby, których cel był zupełnie inny.

W sumie do rywalizacji o skiny i inne nagrody stanęło 3 225 087. I mimo tego, że większość próbowała obstawić wszystko jak najlepiej, to byli też gracze, którzy specjalnie głosowali na kilku kontach w taki sposób, by mieć wszystko źle. Po co i dlaczego?

Ranking pick’em

Riot Games w tym roku po raz kolejny udostępniło społeczności możliwość wyboru faworytów fazy grupowej i eliminacji. Kilka dni temu zakończyła się ta pierwsza, a biorący udział w typowaniu zostali posegregowani w tabelki według ilości zdobytych punktów.

Osoby posiadające 0 punktów, czyli te, które nie trafiły żadnej z 16 drużyn prawidłowo, stanowią jedynie 0,0022% i jest ich tylko 701. Wszystkie typy poprawnie obstawiło natomiast 3050 graczy. Według statystyk może oznaczać to, że szansa na zerowy wynik jest ponad 4 razy niższa, niż na 100%.

Społeczność od razu skomentowała tę sytuację, gratulując wszystkim 701 osobom za ich genialny wynik. Co ciekawe, okazało się, że wiele osób zrobiło to specjalnie i z premedytacją.

Po co i dlaczego ktoś próbował obstawiać wszystko źle, by tylko mieć 0 punktów? Dobre pytanie, na które brakuje odpowiedzi. W końcu nie ma żadnych nagród za to, a i mało kto w ogóle dowie się, że ktoś nie zdobył ani jednego punktu.

Gracze wspominają, że jest to całkiem imponujące. Dla przyładu “hardcorechuney” wspomina, że jego Pickem obstawiła dziewczyna, nie grała nigdy w League of Legends, nigdy nie oglądała żadnego meczu, a i tak zdobyła 2 punkty.

Czy złe obstawianie były bardzo trudne? Wszyscy faworyci zakwalifikowali się do ćwierćfinałów, a odpadły drużyny, które od samego początku były stawiane raczej w roli tych “do bicia”.

Worldsy w tym roku są bardzo przewidywalne, a w meczach nie było żadnych przełomowych chwil.

Pamiętajmy, że praktycznie każdy chce zdobyć jak najlepszy wynik i nagrodę, dlatego stara się obstawiać faworytów, stąd tak niska ilość osób, które nie trafiły żadnego typu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na szanse, która wynosi 1 do 4 na trafienie i 3 do 4 na nieprawidłowy wynik.