w

Dlaczego gracze LoLa uważają, że Riot ich oszukał? Dlaczego wiele osób dalej nie dostało swoich nagród?

Riot oszukał graczy w sprawie dropów? Dlaczego społeczność uważa, że tak może być?

Reklama

Od kilku dni trwa faza grupowa tegorocznych Mistrzostw Świata 2020. To właśnie w niej po raz pierwszy zostały włączone dropy, których nie dało się zdobyć w Play-Inach. Pomimo tego, iż do dzisiaj rozegrano kilkadziesiąt meczów, wielu graczy nie otrzymało żadnego dropu.

Gracze głośno piszą o tym, że czują się zwyczajnie oszukani przez Riot i oficjalne komunikaty. Oczywiście, jak to bywa w takich przypadkach, tematy na Reddicie są szybko usuwane.

Brak dropów za oglądanie

Na Reddicie gracze LoLa często zgłaszają błędy, narzekają lub skarżą się na dany element gry. Tym razem niezadowolona z braku nagród za oglądanie społeczność skrytykowała dropy. Jeden z użytkowników postanowił nawet oskarżyć Riot Games o kłamstwo, którego deweloper dopuścił się w artykule dotyczącym Mistrzostw Świata. Kluczowy fragment, o który głównie się rozchodzi, wskazuje, że łupy rozdawane będą w kluczowych momentach gier, a tak według niego, nie jest.

W ciągu ostatniego tygodnia pojawiło się wiele wątków od ludzi, którzy nie dostają żadnych dropów. Również i ja oglądałem do tej pory każdą grę na Mistrzostwach i otrzymałem tylko dwia (dwie ikony Mistrzostw). Żadna z nich nie wypadła w kluczowych momentach gry. Coś jest nie tak z systemem zrzutów Riotu. – pisze użytkownik „CalloftheForgeGod” w usuniętym już temacie.

Prawdopodobnie jednak nie jest to błąd ze strony dewelopera, a zwykły pech graczy. Jak możemy zauważyć na Facebookowych grupach, jedni otrzymali do tej pory już kilkanaście przeróżnych nagród, a inni czekają na pierwszy łup. To samo może dotyczyć momentów zrzutów. Pamiętajmy, że nie każdy obecny na transmisji otrzymuje nagrodę. Zazwyczaj prezenty trafią do kilkunastu procent oglądających.

Reklama
Mecz oglądało ponad 1 000 000 osób
Mecz oglądało ponad 400 000 osób

Wygląda na to, że jeżeli wszystko skonfigurowaliśmy poprawnie, a okno streama wyświetla pasek informujący o przyznawaniu nagród, to pozostaje nam tylko czekać i oglądać zmagania PRO.

Reszta jest już tylko kwestią szczęścia. Faktycznie jednak dość dziwne, że dropy są przyznawane tylko małej części osób, a nie wszystkim. To właśnie dlatego masa osób uważa to za niesprawiedliwe.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends