Dlaczego gracze LoLa narzekają, że oznaczenie Głębokich Ran jest mało widoczne?

League of Legends

Reklama

Społeczność zwróciła uwagę na słabą czytelność ikony Grievous Wounds w League of Legends.


Głębokie rany to osłabienie, które redukuje efekty przywracające zdrowie. Gracze LoLa dobrze je kojarzą, ponieważ nakładają je zarówno bohaterowie, przedmioty, jak też chociażby Ignite. Charakterystyczną ikoną efektu było serce przebite skrzyżowanymi mieczami.

Gracze zauważyli, że zaktualizowany efekt redukcji leczenia jest mało widoczny, szczególnie podczas walk drużynowych. Czy Riot powinien to poprawić?

Oznaczenie nieczytelne podczas team fightów

Reklama

Jak większość graczy wie, w ostatnim czasie Riot przebudował nieco system zadawania Głębokich Ran w League of Legends. Poza tym, że leczenie może być teraz ograniczone o 40% lub 60%, to zmieniło się także oznaczenie tego efektu. Niestety, jak zauważyli gracze – na gorsze.

Reklama

Jeden z użytkowników Reddita stworzył porównanie kilku sytuacji, w których występuje efekt Grievous Wounds. Górne screeny przedstawiają stary symbol graficzny, dolne – nowy.

ZOBACZ – Emporium Esencji już dostępne w League of Legends. Pełna lista całej zawartości

Autor grafiki napisał:

Nowe oznaczenie Głębokich Ran jest bardzo trudne do zauważenia, szczególnie podczas walk drużynowych.

Nowa ikona jest przyciemniona i żółto-czerwona, co sprawia, że naprawdę trudno ją zobaczyć. Czasami nie widać jej od razu, ale bywa, że w ogóle nie jest dostrzegalna.

Komentujący zgodzili się z autorem posta, twierdząc, że od czasu aktualizacji efektu graficznego mają poważny problem, by go dostrzec. Czasem tak duży, że czują, jakby osłabienie w ogóle się nie nakładało, co jest dla nich dezorientujące.

Część graczy zaproponowało zmianę, która mogłaby poprawić widoczność. Niektórzy uważali, że problem rozwiązałoby inne umieszczenie symbolu Grievous Wounds. Inni proponowali zmianę koloru, nasycenia lub dodania wyraźniejszego konturu.

Gdy zobaczyłem to po raz pierwszy, nie wiedziałem nawet, co to jest. W team fightach wygląda to jeszcze gorzej. Jeśli muszą zostawić obecne oznaczenie, powinni umieścić je nad głową wroga, tak jak było to dawniej.

Nie zabrakło opinii o tym, że Riot, chcąc odświeżyć grę, często psuje jej czytelność i sprawia, że ta staje się mniej intuicyjna. Niestety podobny problem występował w przypadku nowych ikon przedmiotów, które swojego były mocno krytykowane przez społeczność (zobacz: Gracze narzekają, że nowe ikony przedmiotów w League of Legends są kompletnie nieczytelne).

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej