w

Gracze narzekają, że nowe ikony przedmiotów w League of Legends są kompletnie nieczytelne

Nowe ikony przedmiotów nie podobają się sporej części społeczności. Dlaczego?


Wraz z rozpoczęciem się przedsezonu w League of Legends wprowadzono wiele zmian i nowości. Niestety – jak to zazwyczaj bywa ze świeżą zawartością w grze – nie wszystko spodobało się graczom.

Mowa oczywiście o zaktualizowanych przedmiotów w sklepie. Niektórzy uważają wręcz, że ich nowe grafiki są kompletnie nieczytelne i przez to utrudniają rozgrywkę.

Zbyt podobny wygląd przedmiotów

W internecie można znaleźć sporo opinii o tym, że nowe ikony przedmiotów w sklepie LoLa nie cieszą się uznaniem graczy. Grafikom oberwało się także z ust youtuberów i streamerów (zobacz: Kubon ostro o nowych przedmiotach w LoLu “Pie***lę tę Ligę, mój stary by to lepiej narysował”).

Powodów do narzekania jest wiele: ikony wyglądające jak z gry mobilnej, nieczytelne grafiki, mało przejrzysty sklep.

Jeden z użytkowników Reddita postanowił zwizualizować problem, porównując go do ikon aplikacji Google na Androida. Te również nie mogą pochwalić się pozytywnymi opiniami, ponieważ użytkownicy mieli problem z rozróżnianiem ich, a co za tym idzie – korzystanie z aplikacji trwało dłużej i było frustrujące.

ZOBACZ – Dlaczego Riot zmienił nazwy najnowszych skórek w League of Legends. Jak brzmią teraz?

Komentujący post wyrazili swoje opinie o nowych ikonach oraz proponowali różne zmiany:

Wiele nowych ikon wymaga tylko czarnego tła i drobnej zmiany kolorów. Od razu wyglądałyby o wiele wyraźniej i atrakcyjniej wizualnie.

Niech po prostu usuną tę dziwną poświatę z każdego przedmiotu. Dosłownie WTF. Czemu wszystko potrzebuje świecącej ramki?

Korzystanie ze sklepu zajmuje mi teraz dodatkowe 10-15 sekund, by to wszystko rozgryźć… To, że drużyna mnie przy tym pinguje po 6 razy, również nie pomaga.

Czy Riot zareaguje i zwróci uwagę na negatywne komentarze społeczności? Tego jeszcze nie wiadomo, aczkolwiek w niedalekiej przyszłości na pewno spodziewać się można odpowiedzi twórców. Czas pokaże, czy twórcy mają zamiar coś z tym zrobić.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends